Fani hiszpańskiego Realu zwróciło ponad 2200 biletów na finał Ligi Mistrzów, w którym Real zagra z Liverpoolem 26 maja w Kijowie.

Wcześniej klub Real Madryt rozdysponowały 12,802 268 biletów wśród fanów posiadających bilet okresowy na mecze klubu, jednak problemy z logistyką i zawyżone ceny w Kijowie zmusiły fanów do zwrotu biletów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Ponad 2200 fanów oddało bilety, wskazując na na szereg trudności logistycznych. Wcześniej podano, że „Real” rozpoczął sprzedaż biletów wśród osób z list rezerwowych.

ZOBACZ TAKŻE: UEFA zaniepokojona wysokimi cenami ukraińskich hoteli

Wcześniej media podały, że w ukraińskiej stolicy ma się pojawić nawet 100 tysięcy fanów piłki nożnej ma finałowy mecz Ligi Mistrzów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Z kolei Wielka Brytania ostrzega swoich kibiców przed możliwymi zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać podczas finałów Ligi Mistrzów na Ukrainie.

Fani Liverpoolu wydali oświadczenie, że zwrócą się do UEFA z powodu wysokich cen wynajmu podczas finałów Ligi Mistrzów w Kijowie. Na trzy tygodnie przed finałem Ligi Mistrzów hotele znacząco podniosły swoje ceny, a w podobny sposób wzrosły ceny kwater w centrum Kijowa.

Zdaniem analityków badających ceny wynajmu nieruchomości, ceny w hotelach w Kijowie podczas finału Ligi Mistrzów wzrosły 45 razy.

Komitet Antymonopolowy zapowiedział stwierdził, że sprawdzi gwałtowny wzrost cen hoteli w stolicy Ukrainy przed finałem Ligi Mistrzów.

Kresy.pl / hromadske.ua

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. UczSieHistorii
  UczSieHistorii :

  Rezuny, rezunami ale tak jest zazwyczaj w każdym kraju które organizują duże wydarzenia sportowe, chociaż patrząc na ukraińskie zarobki to jestem ciekaw ile wyniosła cena za pokój w hotelu gdzie nawet angol i hiszpań postanowili zrezygnować cena musiała być „oligarchiczna”.
  W ogóle czemu te hotele nie przyjmują uchodźców ze wschodniej ukrainy tylko nasz rząd daje im za darmo mieszkania i dodatki finansowe?

  • uvara
   uvara :

   @UczSieHistorii Dokładnie, takich Januszy Biznesu pełno w każdym kraju, Ukraina nie jest wyjątkiem. Chociaż wzrost cen sięgał naprawdę astronomicznych rozmiarów, np za pokój który normalnie kosztował koło 60-80 dolarów za dzień trzeba zapłacić kilka tysięcy dolców. Ale najlepsze jest to w jaki sposób podnieśli ceny, najpierw musieli anulować wcześniejsze rezerwacje po normalnych cenach pod pretekstem np prac remontowo-budowlanych, bądź braku wody/prądy w tych dniach, po czym wprowadzali nowy cennik i ponownie wystawiali pokój na wynajem.