Kibice Legii po raz kolejny zebrali pieniądze dla Pogoni Lwów. W miniony weekend trafiły one do Lwowa, za co oficjalnie podziękował prezes Pogoni.

2 grudnia, przed meczem z Górnikiem Łęczna, kibice Legii Warszawa zorganizowali symboliczną, koleżeńską zbiórkę pieniędzy dla Pogoni Lwów. Zebrano kwotę 3,5 tys. złotych, którą dzięki pomocy Rafała Dzięciołowskiego, działacza na rzecz Polaków na Wschodzie, w miniony weekend trafiła do Lwowa. Jak podkreślają kibice, Dzięciołowski od lat współpracuje w tej kwestii ze środowiskami patriotycznymi skupionymi wokół Legii. Od niedawna współdziała również z władzami klubu na rzecz wsparcia Polaków ewakuowanych z Mariupola.

Prezes Pogoni Lwów, Marek Horbań, oficjalnie podziękował Legionistom za okazaną pomoc.

„W imieniu zarządu Lwowskiego Klubu Sportowego „Pogoń” chciałbym wyrazić wdzięczność Kibicom Legii Warszawa za kolejną zbiórkę na rzecz naszego klubu. Zebrana kwota w wysokości 3500 zł została nam przekazana i będzie wykorzystana na działalność Szkółki Piłkarskiej LKS oraz na treningi juniorów”– czytamy w specjalnym liście z podziękowaniami.

List z podziękowaniami dla Legionistów (pogon.lwow.net).

Pogon.lwow.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz