Według głównego kredytodawcy Ukrainy – Międzynarodowego Funduszu Walutowego – inflacja na Ukrainie wyniesie w tym roku 46%.

Informację taką zawiera raport z przeprowadzonego niedawno posiedzenia Rady Dyrektorów MFW. Według analityków Funduszu ukraińska gospodarka skurczy się w tym roku o 9%. Oznacza to radykalny wzrost ich pesymizmu, bowiem w poprzedniej analizie MFW podał, że Produkt Krajowy Brutto Ukrainy spadnie w bieżącym roku tylko o 5,5%, a inflacja wyniesie 27%. Według analityków ukraińska gospodarka znalazła się w „głębokiej recesji”. „Upadła” produkcja przemysłowa, a finanse publiczne są nadal niestabilne. Jednocześnie wierzą oni, że 2016 r. okaże się dla niej przełomowy.

unian.net/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. fearco
    fearco :

    Kompletnie tego nie rozumiem, przecież od ponad roku u władzy są nowocześni, prozachodni i profesjonalni, a przy tym uczciwi, nieskorumpowani politycy pokroju Jajceniuka czy Pornoszenki. Sam Balcerowicz wychwalał ichni rząd jako fenomenalnie profesjonalny i skuteczny. „Doskonale znam obecnego premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka. Życzyłbym sobie, abyśmy mieli takich polityków w Polsce. Nie dostrzegam takich” – to jego słowa.