“Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa oraz Straż Graniczna udaremniły na granicy w Koroszczynie przemyt prawie 200 tys. paczek papierosów. Nielegalne papierosy ukryte były w ciężarówce. Ich rynkowa wartość to ponad 2,7 mln zł” – poinformowała we wtorek Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała we wtorek o udaremnieniu na granicy w Koroszczynie przemytu prawie 200 tys. paczek papierosów. Nielegalne papierosy były przewożone w ciężarówce. Czytamy, że ich rynkowa wartość wynosi ponad 2,7 mln złotych.

Czytamy, że samochód ciężarowy oficjalnie miał przewozić z Białorusi do Niemiec puree ziemniaczane. Po przeskanowaniu pojazdu urządzeniem RTG okazało się, że pomiędzy legalnie przewożonym towarem ukryte były pudła z papierosami.

Zobacz także: Ponad 16 ton odpadów z Norwegii nie wjechało do Polski. Zatrzymano nielegalny transport

“Wykryliśmy prawie 200 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 2,7 mln zł” – informuje KAS.

Podkreślono, że przesłuchany kierowca ciężarówki twierdził, że nic nie wiedział na temat ukrytych papierosów. Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Wprowadzili do obrotu w Polsce co najmniej 180 mln litrów nielegalnego paliwa. Wyroki dla mafii paliwowej

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply