Przedstawiciele „Republiki Litewskiej” powinni wiedzieć, że polscy patrioci nie zostawią swoich rodaków na ziemiach tymczasowo wchodzących w skład „Republiki Litewskiej” i jeśli zajdzie taka potrzeba – odpowiedzą na antypolską politykę post-szaulistowskiego reżimu za pomocą siły – mówi w zdecydowanych słowach na nagraniu video kandydat Ruchu Kukiza do Sejmu, Alexander Koss.

Na swoim publicznym profilu na Facebookukandydat na posła z listy Kukiz’15, Alexander Koss, umieścił nagranie z serwisu YouTube, w którym bardzo dosadnie wyraził się o tym, jaka powinna być reakcja Państwa Polskiego na obecną politykę Republiki Litewskiej.

Tekst wystąpienia pod nagraniem

„Szanowni Państwo!

Nazywam się Alexander Norbert Koss, jestem niezależnym działaczem społecznym i polskim państwowcem.

W tej chwili za moimi plecami znajduje się placówka dyplomatyczna tzw. „Republiki Litewskiej” – terytorialnego beneficjenta wrześniowej agresji na Polskę. Państwa, które przeciw Rzeczpospolitej Polskiej nie zawahało się współpracować z rządzonym przez Stalina Związkiem Sowieckim – tak jak w 1920 umożliwiło bolszewikom pod wodzą Lenina pochód na Warszawę.

Spotykamy się tutaj, kilka dni po rocznicy wyzwolenia naszego Wilna przez gen Żeligowskiego nieprzypadkowo.

Sprawiedliwość wymaga, aby każdemu oddawać zawsze to, co do niego należy, a co zostało mu wcześniej przemocą bezprawnie odebrane. Niestety jednak, post-szaulistowski reżim sprawujący rządy w tzw. „Republice Litewskiej” nie tylko nie zamierza przekazać Rzeczpospolitej jej prawowitego terytorium, lecz na domiar złego intensywnie prześladuje też wszystkich Polaków do dziś żyjących na Wileńszczyźnie.

Barbarzyński program litwinizacji autochtonicznej ludności polskiej to przejaw typowego litewskiego szowinizmu – tak popularnego w litewskim społeczeństwie, które według najnowszych badań wskazuje Polskę jako swojego drugiego – po Rosji – największego wroga.

Młodziutki i powstały w opozycji do polskości naród, uzurpujący sobie bezprawnie historyczną nazwę regionu Polski – Litwy – po uzyskaniu niepodległości ze stolicą w polskim Wilnie, w którym przed wrześniową agresją mieszkało zaledwie kilka procent tzw. „Litwinów” – zabrał się na dobre do niszczenia wszystkiego, co polskie, wszystkiego, co rodzime, co nasze.

Od roku ’90 ci ideowi spadkobiercy autorów zbrodni w Ponarach zdążyli już całkowicie zlikwidować polską autonomię w „Republice Litewskiej”, dokonać zamknięcia polskiej oświaty, zlitwinizować polskie nazwiska w dokumentach urzędowych i usunąć polskie oznakowania nazw miejscowości. Litewscy szowiniści nie omieszkali także upamiętnić Jewhena Konowalca, ukraińskiego zbrodniarza i terrorysty, przewodniczącego OUN – plując rodakom ofiar ukraińskiego szowinizmu w twarz.

A wszystko to dzieje się za wiedzą i rażąco milczącym przyzwoleniem kolejnych ekip rządzących Rzeczpospolitą Polską przez całe ostatnie 25 lat. Wszystkie te ekipy nie chciały i nie potrafiły zadbać o podstawowe interesy własnej wspólnoty narodowej.

Przedstawiciele „Republiki Litewskiej” powinni wiedzieć, że rządy zdrajców i kanalii dobiegają końca. Czas demoliberalnej oligarchii, rozkochanej w Giedroyciu, mija.

Przedstawiciele „Republiki Litewskiej” winni pamiętać, że w stosunkach międzynarodowych panuje zasada wzajemności i że prawa zamieszkującej Polskę mniejszości litewskiej już wkrótce mogą zostać drastycznie ograniczone.

A wreszcie – przedstawiciele „Republiki Litewskiej” powinni wiedzieć, że polscy patrioci nie zostawią swoich rodaków na ziemiach tymczasowo wchodzących w skład „Republiki Litewskiej” i jeśli zajdzie taka potrzeba – odpowiedzą na antypolską politykę post-szaulistowskiego reżimu za pomocą siły. A jak doskonale wiemy – polska armia, mimo że zaniedbana przez wszystkie ekipy rządzące Polską przez ostatnie ćwierć wieku – bez trudu zajęłaby całe terytorium tzw. „Republiki Litewskiej” – w kilka dni.

Powiedzmy dość prześladowaniom naszych rodaków na Wschodzie! Dość litewskiemu antypolonizmowi! Dość represjom! POLSKIE WILNO!

25 października pamiętajmy o tych, którzy zostali moralnie zdyskwalifikowani za ich bierność wobec krzywd wyrządzanych naszym rodakom.

25 października opowiedzmy się za zmianą!”– mówi kandydat na posła.

Alexander Norbert Koss startuje z nr 10 na liście Kukiz’15, z okręgu nr 25 (Gdańsk). Nagranie wykonano przed konsulatem Litwy w Gdańsku.

YouTube.com / Facebook.com/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

28 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • kojoto
   kojoto :

   wreszcie co? wojna? Jest 1001 sposobów wsparcia Poloni na litwie, ukrainie i białorusi, wojna między dwoma państwami NATO mało, że nierealna to nikomu nie opłacalna na tym etapie. Ten entuzjazm jednak rozummiem – w końcu ten osobnik jest równierz za wciągnięciem Polski w wojnę między banderowcami, a separatystami.

 1. upadlina
  upadlina :

  już dawno Polska powinna stanowczo zareagować na litewskie działanie antypolskie. No ale cóż, nami nie rządzą Polacy tylko mentalni lub rzeczywiści obywatele wlk.brytanii, israhella, upadliny i innych dziadostw. Dopóki w Polsce nie zaczną rządzić Polacy tylko taki tuski, kopacze, rostowskie, sikorskie, siemoniuki, schetyny i inne tałatajstwo, to nic sie nie zmieni a Polska nadal bedzie pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej

 2. Avatar
  jerzy_a_j :

  Posługiwanie się groźbami najazdu na sąsiednie państwo uwidacznia słabość intelektualną autora; nie mówiąc, że sytuuje go na równi z turańcami moskiewskimi. Mamy wiele innych form nacisku, aby uporządkować sytuację z Litwą np. 1. przenosimy rafinerię Orlenu do Polski, 2. wstrzymujemy budowę mostu energetycznego na Litwę i wyznaczamy go drogą morska lub przez Białoruś, 3. informujemy, że jesteśmy zwolnieni wypełnienia zobowiązania natowskiego w przypadku inwazji Moskwy na Litwę, argumentując, ze Litwa nie wypełnia postanowień traktatowych wobec autochtonicznej polskiej ludności itp. Pamiętajmy, że oni są bardziej uzależnieni od nas niż my od nich.

  • Avatar
   zan :

   Brednie. Polska jest republiką związkową UE/NATO, więc żaden polski polityk nie dociśnie Litwy nawet w sposób werbalny. Zgadzam się, że groźby użycia siły militarnej są bez sensu, ale nie wiem czemu zbliża nas do „turańców” moskiewskich. Wszak światowym nr. 1 w grożeniu użycia siły jest USrael, którego III RP jest wiernym sługą. Na Irak przecież napadliśmy. Czyżby wg. Jerzego USrael stanowił cywilziację łacińską? Co jest z wami, neocons (trockistami), że tak sobie buzie wycieracie Konecznym? Koneczny was określił jako cywilizację żydowską.

  • Avatar
   atrax77 :

   Może zamiast bawić się w półśrodki, raz zagrali byśmy twardo wobec tejo żmudzińskiego plemienia. zablokować transport przez Polskę,zagrozić dogadaniem się z Rosją, skończyć z autonomią żmudzinów w Polsce. Do tego wesprzeć finansowo Polaków z wileńszczyzny. I Podesłać troche naszych zielonych ludzików. Obszczekuje nasz i obsrywa żmudziński ratlerek, a my nic.

 3. Avatar
  amoq :

  To są bardzo niebezpieczne słowa w trakcie kampanii wyborczej. Coś takiego to można sobie gadać, kiedy jest się w rządzie. W tym momencie przyniosą Kukizowi więcej strat niż zysków, bo przeciętny Polak nie zagłosuje na opcję, która tak otwarcie dąży do wojny. Cywilizowani ludzie w XXI wieku są przeciwko wojnie. A poza tym, z czym do ludzi? Jaka armia, która zajmie Litwę w kilka dni? Gdzie ta armia? Teoretyczny scenariusz w którym Polska wypowiada wojnę Litwie: w kilka godzin (a nie dni) pukają Ruscy albo NATO (albo i jedno i drugie) i przerabiają Polskę na kotlety mielone. Nie mówiąc o spieprzonej opinii międzynarodowej na lata. „Młodziutki i powstały w opozycji do polskości naród”??? Przypominam, że Litwa istniała już za Jagiellonów i była w unii z Polską, zajmowała w tym czasie obszar prawie trzy razy większy niż Polska. „Rzeczpospolitą Obojga Narodów.” – radzę poczytać trochę historii. Jeśli kiedykolwiek chcemy do tego stanu powrócić albo choćby się zbliżyć, to zacząć trzeba od zmiany tekstówki, bo z takiego obszczekiwania się nawzajem to nie odbuduje się przeszłości, tylko zniszczy te resztki wartości, które jeszcze pozostały.

  • Avatar
   atrax77 :

   Gdyby partia Kukiza była poważną liczącą się siła, własnie ze względu na taki dekalracje i postawy jej kandydatów zagłosował bym na nich. To samo dotyczy Korwina. A że to marginalne ugrupowania zagłosuje na PiS choć mam do nich wiele zastrzeżeń zwłaszcza co do polityki wobec Żmudzinów i Banderowców. Niemniej jednaj pozostałe antypolskie alternatywy czyli ta lewacka i dewiancka chołota z pod znaku PO, Nowoczesnej, zjednoczonych komucho-palikociarzy to takie dno i muł, że szkoda gadać.