Kanadyjski urzędnik zaproponował eutanazję Christine Gauthier, weterance i paraolimpijce, po tym jak złożyła zażalenie, że już kilka lat czeka na instalację windy na wózek inwalidzki. Okazało się, że kilku innych weteranów także otrzymało taką propozycję. Kobieta opowiadała o tym w kanadyjskim parlamencie.

Niepełnosprawna weteranka z Kanady skrytykowała organy państwa za propozycję eutanazji, którą otrzymała, gdy narzekała na opóźnienia w zainstalowaniu windy dla wózków inwalidzkich w jej domu. Kobieta zeznawała w czwartek w kanadyjskim parlamencie – informuje Daily Mail.

Emerytowana kapral Christine Gauthier, była paraolimpijka, zeznała w czwartek w kanadyjskim parlamencie, że pracownik opieki społecznej Veterans Affairs Canada (VAC) zaproponował jej eutanazję. Doniesienia medialne wskazują, że trzech innych kanadyjskich weteranów mogło otrzymać taką samą propozycję.

Tydzień wcześniej kanadyjski minister ds. weteranów potwierdził, że co najmniej czterem innym weteranom w podobny sposób zaoferowano eutanazję. Premier Kanady Justin Trudeau oświadczył, że “to absolutnie nie do przyjęcia”.

Gauthier podkreśliła, że ​​od 2017 roku szuka pomocy VAC w instalacji windy na wózek inwalidzki. Zaznaczyła, że była zszokowana propozycją pracownika socjalnego, która miała paść w 2019 roku.

Zobacz także: Hiszpański Kościół zachęca do zmian w testamentach w związku z legalizacją eutanazji

Gauthier została ranna w wypadku podczas ćwiczeń wojskowych w 1989 roku, doznając trwałego uszkodzenia kolan i kręgosłupa. Brała udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w 2016 i Invictus Games 2016 jako kajakarka, trójboistka siłowa i wioślarka.

W ciągu ostatnich 5 lat w Kanadzie ponad 30 tysięcy osób zmarło w wyniku eutanazji. Uchwalone 17 marca 2021 prawo pozwala na zakończenie swojego życia ludziom cierpiącym na „przewlekle, ciężkie i nieuleczalne choroby” oraz niepełnosprawnym fizycznie nawet wtedy, gdy nie są śmiertelnie chorzy.

Zobacz także: Portugalski parlament zalegalizował eutanazję

dailymail.co.uk / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply