Według sondaży przeprowadzonych przez TNS ponad połowa respondentów negatywnie ocenia działalność prezydenta Poroszenki. Osób krytycznych względem działań rządu premiera Jaceniuka jest jeszcze więcej.

Aż 68 proc. respondentów ocenia działalność ukraińskiego rządu jako niezadowalającą. Jedynie 8 proc. Ukraińców uważa, że rząd pracuje dobrze.

Na tle rządy prezydent Petro Poroszenko jest oceniany lepiej, jednak ponad połowa badanych (51%) jest całkowicie lub częściowo niezadowolona z prowadzonej przez niego polityki. Cieszy się ona poparciem 17% Ukraińców.

Zdaniem 31% respondentów działania władzy ukierunkowane na ustabilizowanie sytuacji w kraju są absolutnie niedostateczne, zaś 28% uważa, że władze przeważnie nie dotrzymują swoich zobowiązań. Z kolei 37% Ukraińców jest przekonana, że władze państwo coś robią, ale nie w pełni i nie na bieżąco.

Według badaczy z ośrodka TNS spadek notowań ukraińskiego rządu może mieć związek z uciążliwą dla obywateli polityką taryfową państwa, a także z wprowadzaniem ustaw mających w założeniu jego reformę, które są jednak nieprzyjemne dla obywateli.

Zik.ua / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zan :

    Już? Powinno być 90% od lat. Tam jest przecież 10 razy większa wujnia niż w euroregionie Polin. Ciekawe skąd jedna-trzecia zadowolonych z rządu wariatów. Przy okazji… wariaka na zdjęciu wbrew pozorom nie jest spontaniczna. Komandosi z garami i durszlakami na łbach to częsty motyw u majdaniarzy. Podobny „rynsztunek” NED (CIA) zapewniało spontanicznym demonstrantom w krajach arabskich. Przyjrzyjcie się dobrze obrazkowi. Tak wygląda idealny człowiek natowski.