Według sondaży przeprowadzonych przez TNS ponad połowa respondentów negatywnie ocenia działalność prezydenta Poroszenki. Osób krytycznych względem działań rządu premiera Jaceniuka jest jeszcze więcej.

Aż 68 proc. respondentów ocenia działalność ukraińskiego rządu jako niezadowalającą. Jedynie 8 proc. Ukraińców uważa, że rząd pracuje dobrze.Na tle rządy prezydent Petro Poroszenko jest oceniany lepiej, jednak ponad połowa badanych (51%) jest całkowicie lub częściowo niezadowolona z prowadzonej przez niego polityki. Cieszy się ona poparciem 17% Ukraińców.

Zdaniem 31% respondentów działania władzy ukierunkowane na ustabilizowanie sytuacji w kraju są absolutnie niedostateczne, zaś 28% uważa, że władze przeważnie nie dotrzymują swoich zobowiązań. Z kolei 37% Ukraińców jest przekonana, że władze państwo coś robią, ale nie w pełni i nie na bieżąco.

Według badaczy z ośrodka TNS spadek notowań ukraińskiego rządu może mieć związek z uciążliwą dla obywateli polityką taryfową państwa, a także z wprowadzaniem ustaw mających w założeniu jego reformę, które są jednak nieprzyjemne dla obywateli.

Zik.ua / Kresy.pl

TNS: już ponad 2/3 Ukraińców źle ocenia swój rząd
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan :

    Już? Powinno być 90% od lat. Tam jest przecież 10 razy większa wujnia niż w euroregionie Polin. Ciekawe skąd jedna-trzecia zadowolonych z rządu wariatów. Przy okazji… wariaka na zdjęciu wbrew pozorom nie jest spontaniczna. Komandosi z garami i durszlakami na łbach to częsty motyw u majdaniarzy. Podobny „rynsztunek” NED (CIA) zapewniało spontanicznym demonstrantom w krajach arabskich. Przyjrzyjcie się dobrze obrazkowi. Tak wygląda idealny człowiek natowski.