Rosyjski dziennik „Izwiestia” komentuje wtorkowe wystąpienie telewizyjne prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, podczas którego poradził Moskwie, by brała przykład z Polski – informuje PAP.Dziennik skupia się na twierdzeniu Juszczenki, że – jak się wyraził – podstawowym strategiczny partnerem Ukrainy i niezawodnym przyjacielem w UE jest Polska. I że jeżeli Rosjanie – określani mianem „wiecznego partnera”, z którym kontakty są nieuchronne i bardzo złożone – chcą porozumienia z Ukraińcami, powinni brać przykład z naszego kraju.

Juszczenko – podaje „Izwiestia” – „opowiedział, że obywatele jego kraju wybaczyli Polakom wołyńską rzeź, w czasie której katolicy zgładzili tysiące prawosławnych. A także o tym, że nie może zapomnieć postępowania sowieckich wojsk na ukraińskim terytorium. Jak również Wielkiego Głodu”.

Komentując te słowa, rosyjski dziennik podkreślił: „o masowych kaźniach polskich kobiet i dzieci, które urządzali na tym samym Wołyniu „ukraińscy patrioci”, banderowcy, Wiktor Andriejewicz wolał nie wspominać”.

Źródło: PAP / jz

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz