We wpisie na swoim facebookowym profilu ambasador RP na Ukrainie postawił znak równości pomiędzy obecnymi walkami na wschodzie Ukrainy i walką polskich żołnierzy w czasie Bitwy Warszawskiej. Według Jana Piekły w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z bojem o kształt Europy.

Dziś, 15 sierpnia w Dzień Wojska Polskiego obchodzony na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej, pamiętajmy o solidarności z naszymi ukraińskimi sojusznikami, którzy właśnie toczą ze spadkobiercami bolszewickiej tradycji bój o swoją niezależność… To także są zmagania (nie bójmy się tego powiedzieć) o przyszły kształt Europy. Podobnie jak wtedy…– napisał Jan Piekło.

Jak pisaliśmy wcześniej, publiczne wypowiedzi Jana Piekło to mieszanina radykalizmu i umiarkowania. Dziwnym trafem radykalizm prezentuje tylko wobec polskich prób upamiętnienia czy nawet tylko przypomnienia ludobójstwa na Wołyniu. Gdy natomiast mowa idzie o UPA, jest pełen umiarkowania i niuansowania.

Piekło w jednym z wywiadównazwał zbrodnię wołyńską „epizodem bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami„. W jego ocenie nie ma nic złego w fakcie, że Ukraińcy czczą pamięć „ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem„. Jak informowaliśmy, Jan Piekło oficjalnie został ambasadorem RP na Ukrainie.

Jan Piekło jest również zwolennikiem wysłania na Ukrainę broni. Mówił o tym w wywiadzie udzielonym ukraińskiej gazecie „Deń„: „Warto aby nasi liderzy wspierali Ukrainę i dostarczali broń. Bo chaos na Ukrainie – to zła sytuacja i dla Polski. Powinniśmy pomagać Ukrainie wszelkimi sposobami – politycznymi, gospodarczymi i także bronią

Przeczytaj również:

Jan Piekło jako ambasador będzie realizował politykę bezwarunkowego wspierania Ukrainy

Amerykański cień Jana Piekło

Kresy.pl

18 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. beresteczko1651
  beresteczko1651 :

  Banderowski konfident, zaprzaniec i renegat z każdą swoją wypowiedzią wydłuża akt oskarżenia, który, wierzę w to głęboko, prędzej czy później zostanie jemu i jemu podobnym przedstawiony! Zdrajcy, tak jak ludobójcy, muszą zostać osądzeni, skazani i ukarani, nawet jeśli będą już stali nad grobem. Każda antypolska kanalia musi mieć świadomość, że nie minie jej kara!

 2. raf66
  raf66 :

  Tak oto wygląda ” dobra zmiana ” wg pizdzielców .Czy w tym biednym i pozbawionym prawdziwych Elit
  Kraju naprawdę nie znajdzie się ktoś ,kto podniesie Polskę z kolan?Pierdolone elyty włażą w dupę banderowskiej dziczy, krzyczą slawa upadlinie herojom sława ,no to może tak prawa rączka do góry żeby uczcić bohaterską SS Hałyczyna? Płakać się chce jak widzę takie kreatury jak Pan ambasador.

 3. scorpio
  scorpio :

  Za takie wypowiedzi i porownania wperd.lic tego banderowskiego szuja i gnide natychmiast ze stanowskia. Kogo ta gnida reprezentuje??? Wiekszosc Polakow za takie porowniania i wypowiedzi dala by mu dobrze po pysku i kopy w cztery litery tak aby na tygodnie nie mogl slowa wypowiedziec ani usiasc na tej smierdzacej dupie. Wsza i gnida az szkoda slow. Ale najwiecej winni sa malutki prezesik, maliniak i waszczyna.

 4. czas_przebudzenia
  czas_przebudzenia :

  Wyznawcy zła zawsze kłamią i oszukują, bo taka ich rola upadłej duszy na Ziemi. Na tym polega agentura takich wyznawców zła obsadzonych we władzach w jakimkolwiek kraju. Ich rola polega na tym by ciągle przeszkadzać siłom dobra. A ponieważ w ostatnich latach mamy aż nadto przykładów, gdy ta agentura zła próbuje zaszkodzić Polsce, to jest to dla nas potwierdzenie, że oni się Polski boją. Ci maluczcy wykonawcy na dole mogą nawet tego nie dostrzegać, że Polska jest dla nich wielkim przeciwnikiem, bo ci maluczcy wykonawcy zła zdają sobie sprawę, że im tylko ktoś nakazuje przekazywać durną wersję propagandy. Ważne, że MY Polacy powinniśmy to dostrzegać. —————–. Wyznawcy zła zarówno w Chrześcijaństwie jak i w Polsce widzą zagrożenie dla swojej idei podstępu i oszustwa. Nędznicy dążą do zmiany Europy w piekło i powoli im się to udaje – powoli niszczą Chrześcijaństwo i powoli na Zachodzie znika nadzieja, że cokolwiek odmieni złe zmiany. Aby zło zatriumfowało wystarczy by dobry człowiek niczego nie robił.

 5. baciar
  baciar :

  to trzeba byc idiota kompletnym zeby wygłaszac takie teorie w 1920r Pollska nie walczyła ze swoimi obywatelami tylko z najazdem bolszewickim i to mialo zdecydowac o wyglądzie europy na Donbasie upadlina dokonuje gwałtu na swoich obywatelach którzy nie zgadzają sie z polityką państwa i gdyby nie ich powstanie podgatunek ludzki jakim są upadlincy dokonali by takiej samej rzezi jak na Polakach widac odrazu jak cięzko Polsce bedzie walczyć z tym podgatunkiem o prawde skoro ma tylu wielbicieli i to na stanowiskach państwowych

 6. zefir
  zefir :

  Ty zdradziecki antypolski durniu i idioto,ambasadorze IIIRP na Ukrainie,jesteś zwykłym kretynem.Udajesz,że nie wiesz iż ten twój antypolonizm jest nam znany i potępiany.Ty banderowska gnido ,opamiętaj się.Twoje szowinistyczne upadlińskie dyrdymały nas Polaków nie wzruszają.