Znana rosyjska projektantka Swietłana Biegowatowa jest zdania, że obecna moda plażowa skłania się ku kostiumom kąpielowym bardziej zakrywającym ciało, co odpowiada wymaganiom Kościoła prawosławnego.

– Przeciętny kostium kąpielowy zbliża się do prawosławnego kanonu – stwierdziła laureatka Nagrody państwowej w rozmowie z agencją Interfax.

Według niej, projektanci mody tworzą dziś bardziej zasłaniające kostiumy, ale nie takie jak początku XX w. – Np. górne części zakrywają ramiona, co przypomina bolero lub małe body, pozwalające zakryć najważniejsze części ciała, najbardziej narażone na promienie słoneczne, a części dolne obowiązkowo chronią brzuch – zaznaczyła Biegowatowa.

Podkreśla, że wybierając kostium kąpielowy każdy powinien kierować się poczuciem wstydu. Zauważa też atrakcyjność a nawet stylowość w strojach plażowych z nogawkami do kolan.

Dotyczy to nie tylko kobiet, lecz także mężczyzn, którym Biegowatowa proponuje zastąpienie kąpielówek kostiumami na ramiączkach, przypominającymi stroje zapaśników.

Jej zdaniem dotychczasowe stroje przypominające „trzy płatki” są zbyt trywialne i banalne, a ponadto „nie przystoją ludziom stylowym”. Ukazują bowiem, że „nie jesteś dobrze wychowany i wiesz, jak szkodliwe jest długie przebywanie na słońcu”.

KAI/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz