Wczoraj Izba Reprezenantów przegłosowała poprawkę do ustawy National Defense Authorization Act of 2019.

Jak stwierdził jeden ze sponsorów poprawki, kongresmen Keith Ellision z Michigan, „Jednomyślne przegłosowanie tej ponadpartyjnej poprawki jest mocną i bardzo na czasie odpowiedzią na wycofanie się administracji Trumpa z porozumienia irańskiego i jego coraz bardziej wrogą retorykę. Ta poprawka wysyła mocny sygnał, że naród amerykański i członkowie Kongresu nie chcą wojny z Iranem. Dziś Kongres zadziałał, by odzyskać władzę nad użyciem siły militarnej.”

Sponsorami poprawki byli, oprócz Ellisona, kongresmeni Barbara Lee, Ro Khanna, Jan Schakowsky,  Jim McGovern i Walter Jones.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ustawa War Powers Act [o nadzwyczajnych kompetencjach wojennych prezydenta] i Konstytucja w sposób jasny mówią o tym, że  że działania wojenne naszego kraju muszą najpierw być zawsze zatwierdzone przez Kongres. Wojna z Iranem byłaby niekonstytucyjna i kosztowna. Jednomyślny poparcie dla poprawki kongresmena Ellisona wysyła mocny sygnał do sekretarza Pompeo, doradcy ds. dezpieczeństwa narodowego Boltona i administracji Trumpa, że Kongres ma prawo decydowania o kwestiach wojny i pokoju” – podkreślił kongresmen Ro Khanna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przepadła senacka uchwała przeciwko udziałowi USA w wojnie w Jemenie

kresy.pl / thehill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ależ proszę,jest nawet Ustawa War Powers Act,a już myślałem,że wzorem ussmańskiej demokracji jest prezydencka banda USA,która może wszystko,każdą wojnę wywołać,mimo że nie jest zagrożone bezpieczeństwo USA.W trosce o Konstytucję Stanów Zjednoczonych zastanawia mnie ,czy Kongres zadziała dla odzyskania władzy nad USA od żydostwa’