W niedzielę polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób. W poniedziałek grupa kilku cudzoziemców siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucane były kamienie, kłody drzewa, również przez białoruskie służby.

Wczoraj tj. 09.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 49 osób. Dzisiaj na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa kilku cudzoziemców siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli rzucane były kamienie, kłody drzewa, również przez służby Białorusi – poinformowała Straż Graniczna w poniedziałek.

Dzień wcześniej Straż Graniczna informowała, że imigranci i służby białoruskie rzucały w stronę polskich patroli nie tylko kamieniami, ale również petardami hukowymi. Funkcjonariuszka SG doznała obrażeń głowy i przebywa w szpitalu.

W ubiegłym tygodniu Straż Graniczna podała dane za ubiegły rok dotyczące liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Wynika z nich, że najgorętszym miesiącem na granicy był październik, gdy doszło do 17,5 tys. takich prób. Kolejne miesiące to listopad (8,9 tys.), wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). Najspokojniejsze miesiące w tym półroczu to grudzień (1,7 tys.) i lipiec (0,2 tys.). W pierwszej połowie roku liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią wahała się od kilku do kilkudziesięciu miesięcznie. W sumie w całym 2021 roku doszło do prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply