Ogólnopolskie Dyktando, organizowane od lat w Katowicach, w sobotę 25 września po raz pierwszy odbyło się w Daugavpils na Łotwie.
Tytuł Mistrza Polskiej Ortografii i specjalną nagrodę Ambasadora RP w Rydze Jerzego Marka Nowakowskiego zdobyła Anna Šukstule (uczennica 9 klasy Państwowego Polskiego Gimnazjum im. J. Piłsudskiego), tytuł I Vice Mistrza zdobyła Irena Nikitina (12 kl. Państwowe Polskie Gimnazjum im. J. Piłsudskiego), tytuł II Vice Mistrza wywalczyła pani Elwira Polis (Daugavpils) a tytuł III Vice Mistrza Anastazja Bielnikova (Państwowe Polskie Gimnazjum im. J. Piłsudskiego).
Inicjatywa Polskiego Dyktanda na Łotwie, jak podkreślają organizatorzy, będzie kontynuowana.
K.B.




























