Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman rozpoczął kolejną oficjalną wizytę w Izraelu. Szef ukraińskiego rządu ma podpisać kilka ważnych dwustronnych umów.

Ukraiński premier w trakie swojej wizyty spotka się z najważniejszymi osobami w Izraelu. Zaplanowano spotkania Hrojsmana z prezydentem Reuwenem Riwlinem, premierem Benjaminem Netanjahu i przewodniczącym Knesetu Juli-Joelem Edelsteinem.

Ukraińcy chcą zapoznać się z doświadczeniem Izraela w zakresie rolnictwa, zdrowia i wysokich technologii. Ponadto, jak informuje biuro prasowe ukraińskiej Rady Ministrów, strony są gotowe podpisać szereg dokumentów, wśród których znajduje się m.in. umowa o czasowym zatrudnienia Ukraińców w poszczególnych branżach rynku pracy Izraela czy memorandum o współpracy między ministerstwami zdrowia Ukrainy i Izraela.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier Hrojsman będzie także rozmawiał o strefie wolnego handlu. – Zamierzam zaproponować abyśmy jeszcze w roku bieżącym ostatecznie zatwierdziliśmy porozumienie o strefie wolnego handlu. Mamy ogromny potencjał dla naszego dwustronnego handlu. Dlatego ta wizyta jest bardzo ważna – stwierdził.

Szef ukraińskiego rządu będzie także namawiał izraelskie władze do tego, aby uznały one Wielki Głód za ludobójstwo dokonane na Ukraińcach. – To bardzo ważne dla nas pytanie, więc musimy je ostatecznie wyjaśnić. Ważne jest, aby ta tragedia, była uznana i potępiona przez cały cywilizowany świat. I będziemy o to walczyć – zapowiadał.

Czytaj również: Poroszenko w Izraelu: Żydzi zakładali Ukrainę

kresy.pl/ zik.ua/ Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz