Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite przyjeżdża dziś do Polski na uroczystości obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Wieczór prezydent Grybauskaite wraz z prezydentem elektem Bronisławem Komorowskim spędzi na obchodach w Krakowie. Odbędą się one przy Pomniku Grunwaldzkim na placu Jana Matejki.

Prezydent Litwy złoży wieńce na grobie króla Władysława Jagiełły w Katedrze na Wawelu oraz zwiedzi wystawę historyczną „Na znak świętego zwycięstwa” na Zamku Królewskim na Wawelu. Po uroczystościach Dalia Grybauskaite wraz z Bronisław Komorowskim odbędzie rozmowy przy kolacji.

Jutro Grybasuakite uda się na Pola Grunwaldzkie, gdzie obejrzy walki rycerzy i pokazy oddziałów wojskowych Litwy i Polski.

W tym roku przypada sześćsetna rocznica Bitwy pod Grunwaldem. Na Polach Grunwaldzkich spodziewanych jest jutro ponad 200 tysięcy widzów.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz