Zdaniem Jarosława Gowina nie ma sensu robić referendum, jeśli wynik jest z góry wiadomy.

Nie ma sensu robić w tej sprawie referendum, ponieważ wiemy, idąc ulicą, jeżdżąc autobusem, przysłuchując się rozmowom ludzi, że przytłaczająca większość Polaków, kierując się zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością za swoich bliskich, nie chce tutaj masowej fali migrantów– mówił dziś w Polskim Radiu Jarosław Gowin, pytany o propozycję Kukiz’15 o referendum ws. uchodźców.

W sprawie imigrantów Paweł Kukiz zaatakował kilka dni temu rząd PiS.

PiS, tak jak Platforma, prowadzi politykę proimigracyjną, która jest szkodliwa dla Polski i Polaków. PiS w kampanii wyborczej wyraźnie opowiadał się przeciwko przyjmowaniu imigrantów, a w tej chwili premier mówi, że podtrzymujemy zobowiązania rządu Ewy Kopacz– mówił Kukiz.

Ruch Kukiz’15 rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem referendum ws. nieprzyjmowania imigrantów do Polski.

Polskie Radio/300polityka.pl/se.pl/KRESY.PL

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • czas_przebudzenia
   czas_przebudzenia :

   Warto się wstrzymywać z takimi nawoływaniami, bo to jest identyczny model w jaki wyznawcy zła wtrącili swoich pożytecznych durni: Niemców i Rosjan. Najpierw Rosjanie zostali wykorzystani do zbrodni i tworzenia Związku Sowieckiego, a zaledwie 22 lata później Niemców wpuszczono w rolę pożytecznych durni, którym wydawało się, że uratują świat od zagłady marksistowskiej. Niemcy pokazali „na co ich stać” i do dziś ludobójstwo Niemców służy za podkładkę ideologiczną dla ogłupieńców lewicowych. Stąd bełkot lewactwa o „aksjologicznym wymogu” sprowadzania multi-kulti dla odkupienia win Europejczyków. Dla lewactwa zachodniego jest nawet naturalne, że Polacy też muszą odkupić winy Niemców, bo lewactwo jest głupie i niewiele słyszało o tym, że Niemcy przede wszystkim mordowali Polaków. Tym lewackim głupcom wmówiono (tak jak szefowi FBI; tak jak muzinkowi), że Polacy są współwinni zbrodni Niemców (a w porywach ideologicznego bełkotu – nawet bardziej winni). ———————-. Warto aby agenci wyznawców zła na polskich stanowiskach bali się Polaków. Niech oni się boją utraty stanowisk. Niech oni się boją wtrącenia do więzienia za zdradę. Ale trzeba być ostrożnym, bo takie nawoływanie do śmierci, to może być jawne podjudzanie w celu prowokowania. Łatwo młodzież skłonić do przekraczania granic, co jest wykorzystywane potem przez agenturę wyznawców zła. Ostatnio student w Szczecinie został wyrzucony z akademika za zwykłe nalepki „stop islamizacji”. Rok temu kibice zostali oskarżeni za rasizm (obrażenie „rasy banderowców” napisem „banderowców ubijemy”). Agentura wyznawców zła ciągle działa i cięgle ma się dobrze w Polsce. Bądźmy odważni i wytrwali – nie dajmy się podpuszczać tej agenturze.

   • perun
    perun :

    Tylko jak z tą zarazą walczyć ? Mają pod kontrolą polityków, media, sądy, służby specjalne, policję i wojsko, a nawet księży. Ich agentura w postaci np. fundacji Sorosa panoszy się w Polsce jak we własnym folwarku, a większość społeczeństwa jest otumaniona przez propagandę i nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia.

 1. kaliszanin1
  kaliszanin1 :

  Pan Gowin mówi, że Polacy nie chcą „masowej imigracji” Polacy nie chcę żadnej imigracji, a pan Gowin móiw o masowej. Czyli co? Ile to masowa ilość? Kilkadziesiąt tysięcy, kilkaset tysiećy, czy kilka mln. Ja i wielu innych chcemy referendum, to My Naród ma decydujący głos, a nie Wy załośni politykierzy.

 2. rogerio
  rogerio :

  Zgodnie z art. 4 ust. 1 i 2 Konstytucji RP, władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Zatem to decyzje Narodu są prawem w RP – do nich należy również wynik referendum. Ale do tego musi być dokonany bezpośredni „akt sprawowania władzy”, czyli przeprowadzone referendum.