Jarosław Gowin skrytykował ostatnie orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Zaskoczyła mnie bylejakość tego wystąpienia. Przykro mi, że muszę to tak nazwać, ale chyba wszyscy, nawet zagorzali zwolennicy Bronisława Komorowskiego musieli być tym orędziem rozczarowani. Zdawkowość, błahość, tam nie było żadnej myśli, którą warto byłoby zapamiętać. Pan prezydent podziękował tylko swoim wyborcom, nie podziękował całemu narodowi. Nie znalazł też ani słowa, by wspomnieć o swoim następcy, by życzyć mu powodzenia”— mówił Gowin w TVP Info.

Polityk Zjednoczonej Pawicy wyraził pewność, że niezrealizowane postulaty Komorowskiego wypełni nowy prezydent Andrzej Duda.

Zgadzam się z Bronisławem Komorowskim, że dialog w Polsce jest potrzebny. Właśnie takim prezydentem będzie Andrzej Duda. On już w kampanii pokazał to. On w kampanii wskazał, że rolą prezydenta będzie odbudowa wspólnoty” – mówił Gowin.

Polityk zapewnił też, że Andrzej Duda będzie kładł wielki nacisk na bezpośredni kontakt z Polakami.

Prezydent powinien jeździć po kraju, zagranicę. To miała być i będzie prezydentura aktywna. Andrzej Duda obiecał, że odwiedzi wszystkie powiaty, zostało mu ponad 100 do odwiedzenia. Poza tym prezydent nie powinien się zamykać w ścianach Belwederu, czy Pałacu Prezydenckiego. Jeśli oczekujemy, że to będzie prezydentura dialogu, to w jaki sposób Andrzej Duda ma prowadzić dialog, jeśli nie bezpośrednio rozmawiając z Polakami?” – przekonywał Jarosław Gowin.

wPolityce.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz