Słowa wicepremiera zostały nazwane „zbyt ostrymi” przez rzecznika rządu którego jest członkiem.

Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę przyznającą m.in. prawo otwierania nowych aptek jedynie farmaceutom a także wprowadzające ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa była krytykowana, ponieważ zdaniem wielu ekspertów doprowadzi do wzrostu cen leków.

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin skrytykował nowe prawo: Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie świętą – własność prywatną.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Słowa Gowina zostały natychmiast skomentowane przez rzecznika rządu Rafała Bochenka, który oświadczył: Ta wypowiedź pana wicepremiera była chyba zbyt ostra tak na prawdę i nie do końca adekwatna do zawartości tego projektu, ponieważ właśnie ten projekt ma służyć temu, aby ceny leków w Polsce spadały, aby dostępność do apteki była jeszcze lepsza.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Kukiz’15: Debata o wotum nieufności przykryła coś karczemnego – zmianę prawa farmaceutycznego

Apteki mają pewne specyficzne zadanie tak naprawdę, z jednej strony oczywiście jest kwestia zysku i działalności dochodowej (…) z drugiej strony mają pewną misję również i należałoby je wpisać w ten szeroki aspekt polityki prozdrowotnej, która jest prowadzona przez państwo – dodał rzecznik.

Rzecznik zaznaczył, że słowa Gowina nie oznaczają konfliktu w rządzie, bo każdy może mieć swoje zdanie. Pan wicepremier Gowin ma takie w kwestii tej ustawy, uważamy, że te słowa są przesadzone, zbyt ostre – powiedział Bochenek.

kresy.pl / rp.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz