Nasilają się negatywne tendencje w gospodarkach spowodowane przez pandemię nowego koronawirusa. Sprzedaż nowych aut w Wielkiej Brytanii sięgnęła najniższego poziomu od 1946 r.

Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Motoryzacji (SMMT) podało we wtorek, że w kwietniu liczba zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii nowych samochodów wyniosła 4321 sztuk. Oznacza to spadek aż o 97 proc. bowiem w kwietniu 2019 r. roku zarejestrowano w Zjednoczonym Królestwie 161 tys. nowych wozów. To najniższy miesięczny poziom nowych rejestracji od lutego 1946 r.  podała agencja informacyjna AFP.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Spadek był najgłębszy w historii najnowszej i przebiega podobnie w całej Europie, łącznie z Francją ze spadkiem o 88,8 proc. i spadkiem na włoskim rynku o 97,5 proc. w kwietniu” – podało SMMT. W Wielkiej Brytanii, w której pandemia SARS COVID-19 przybrała szeroki zasięg, generalna kwarantanna ograniczająca aktywność gospodarczą i przemieszczanie się ludność potrwa co najmniej do 27 maja. W związku z nią SMMT prognozuje spadek liczby nowych rejestracji samochodów w całym bieżącym roku na 27 proc.

Szef stowarzyszenia Mike Hawes powiedział, że nie jest zaskoczony tąpnięciem na rynku motoryzacyjnym gdyż salony dystrybucji były przez znaczną część kwietnia całkowicie zamknięte.

W Wielkiej Brytanii odnotowano już 190,5 tys. przypadków zarażenia koronawirusem SARS COVID-19 co daje temu państwu czwarty taki wynik na świecie. Z powodu nowego koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło 28,7 tys. co jest trzecim wynikiem na świecie.

Czytaj także: Wielka Brytania: Znacznie więcej ofiar koronawirusa wśród medyków z mniejszości etnicznych

msn.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz