„To Zachód stworzył radykalnych islamistów, od lat wspierając rebeliantów w walce o obalenie wielkich dyktatorów na Bliskim Wschodzie” – twierdzi były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. Dodał on, że w państwach arabskich nigdy nie uda się wprowadzić demokracji na wzór amerykański czy europejski.

Generał początek „katastrofy” datuje na rok 2003, kiedy rozpoczęła sie amerykańska inwazja na Irak. Były dowódca Wojsk Lądowych twierdzi, że powstanie Państwa Islamskiego to wynik tamtej interwencji.Po pierwsze, koalicja nigdy nie uporała się z problemem Iraku po upadku Saddama Husajna. Po drugie, proszę zauważyć, kto „urodził” tych islamistów, którzy są teraz gorsi od al-Kaidy. Zachód– podkreśla generał. Ci islamiści wywodzą się z rebeliantów, którzy walczą z Asadem w Syrii. A kto wspierał tych rebeliantów? Amerykanie ich szkolili i wyposażyli w broń– zauważył gen. Skrzypczak. Działania Zachodu na Bliskim wschodzie określił jako „samobójstwo”.

Generał dodał, że zaimplementowanie w tym regionie demokracji znanej z państw Europy czy ze Stanów Zjednoczonych jest niemożliwe. Wskazał, że trzeba uciec się do środków perswazji ekonomicznej. Po drugie, trzeba dogadać się z państwami arabskimi, które mocno wspierają rebeliantów i braci muzułmanów, którzy inspirują całą rewolucję– twierdzi gen. Skrzypczak.

Świat Zachodni się angażował we wspieranie Al-Kaidy. Skąd się wzięła Al-Kaida? Urodziła się przez parcie przeciwko Asadowi, Husajnowi, Kadafiemu– podsumował generał.

tvn24.pl/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. anteportas :

  Panu generałowi wydaje się, że myśli albo rżnie głupa.
  I tak źle i tak niedobrze, jak mawia porzekadło.

  Używanie abstrakcyjnych pojęć typu „to Zachód” niczego przeciętnemu czytelnikowi nie wyjaśnia.

  To syjoniści stoją za tą i jej podobnymi tragediami, ci syjoniści, którzy sterują pacynką Obamą.
  Ale trzeba odwagi i jaj, żeby to napisać bądź powiedzieć.

  A już pisanie o wirtualnej demokracji jest umysłową abberracją lub bezczelnym rżnięciem głupa.