Projekt ustawy został przygotowany przez NSZZ Solidarność, a zebrano pod nim ponad 350 tys. podpisów.

Zgodnie z projektem, który zostanie dzisiaj złożony na ręce marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zakaz pracy w niedzielę dotyczyłby większości placówek handlowych. Projekt definiuje je jako „wszelkie obiekty, w których prowadzona jest sprzedaż towarów i wyrobów kupionych w celu ich odsprzedaży w formie m.in. sklepów, stoisk, straganów, hurtowni, składów materiałów budowlanych oraz domów wysyłkowych„. Projekt obejmuje również franczyzobiorców, przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o „umowę agencji”, przedsiębiorców prowadzących handel obwoźny i obnośny.

Z ustawy wyłączone byłyby stacje benzynowe, kwiaciarnie, piekarnie i apteki.

kresy.pl / interia.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mop
    mop :

    KILKASET TYSIECY DZIECI W POLSCE GŁODUJE,TRZY MILIONY POLAKÓW Z BRAKU PRACY W POLSCE WYJECHAŁO NA ZACHÓD ZA CHLEBEM, W Polsce żyje 6,2 mln osób poniżej granicy ubóstwa !!! – EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO!!!
    https://forumemjot.wordpress.com/2015/06/10/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego/ A ONI KUZWA PIERDOLAMI SIE ZAJMUJA… Przewodnia siła narodu, SOLIDARNOŚĆ – pokazała Polactfu wała.Zabrano nam wszystkie świadczenia socjalne. Sięgając myślami do wspomnień rodziców oraz do historii z okresu niędzywojennego -wypoczynek czy dostęp do nauki w szerokim zakresie był niedostępny dla chłopa czy robotnika, kolonie letnie- to słowo nieznane dla szerokiej masy dzieci wiejskich czy robotniczych.Obecnie nie stac 70% spoleczenstwa by wysłac raz w roku dzieci na kolonie jak było za PRL emeryta było stać na wykupienie leków, obecnie w III RP nastepuje powolna eutanazja emerytow.
    Przekraczajac 65 lat sie zbednym balastem gdy maja cie leczyc…. Okres PRL to najwieksze osiagniecie ostatnich 100 lat