Dwóch Estończyków zginęło w Afganistanie

Dwóch estońskich żołnierzy z dowodzonych przez NATO wojsk ISAF zginęło w niedzielę w Afganistanie w ataku, do którego doszło na południu kraju – poinformowało w poniedziałek estońskie ministerstwo obrony.

Obaj żołnierze mieli po 26 lat. Zginęli, po tym jak ich pododdział, odpowiedzialny za rozminowywanie drogi, został zaatakowany niedaleko miejscowości Nad-e-Alin w prowincji Helmand. Jeden z żołnierzy zginął na miejscu ataku, a drugi zmarł w wyniku odniesionych ran – wyjaśnia ministerstwo.

Zwiększa to do sześciu liczbę estońskich żołnierzy, którzy zginęli od czasu, gdy Estonia przyłączyła się do operacji NATO w Afganistanie w 2003 roku. Estoński kontyngent liczy 300 osób.

Kurier Wileński/PAP/Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz