W niedzielę prezydent Andrzej Duda spotkał się w Londynie nową brytyjską premier Liz Truss. „Rozmowy dotyczyły kwestii bezpieczeństwa i przyszłej współpracy polsko-brytyjskiej w obliczu konfliktu ukraińskiego” – przekazał szef BPM Jakub Kumoch.

Andrzej Duda spotkał się w niedzielę z nową brytyjską premier Liz Truss w jej siedzibie na Downing Street. „Większość rozmowy zajęły kwestie bezpieczeństwa i przyszłej współpracy polsko – brytyjskiej w obliczu konfliktu ukraińskiego” – przekazał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, cytowany przez PAP. „Obie strony są zdeterminowane do pomocy Ukrainie i odepchnięcia rosyjskiego zagrożenia” – dodał.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rozmowy dotyczyły także kalendarza wizyt i zacieśnienia współpracy polsko-brytyjskiej, także w dziedzinie surowcowej i gospodarczej. „Polska ocenia współpracę z Wielką Brytanią bardzo wysoko i uważa ją za jednego dwóch z kluczowych zachodnich sojuszników w obliczu rosyjskiej agresji” – powiedział Kumoch.

Andrzej Duda był jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy odbyli krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu przy okazji pogrzebu brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Prezydent wpisał się wcześniej do księgi kondolencyjnej wyłożonej po śmierci Elżbiety II. Andrzej Duda oddał jej również hołd w Westminster Hall, gdzie jest wystawiona trumna z jej ciałem.

W poniedziałek odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Wszyscy zagraniczni przywódcy, którzy wezmą udział w poniedziałkowym pogrzebie zostali zaproszeni do oddania hołdu monarchini w Westminster Hall oraz wpisania się do księgi kondolencyjnej, która została wyłożona w Lancaster House, budynku należącym do brytyjskiego MSZ.

Zobacz także: Dowódca brytyjskich sił zbrojnych: Putin ponosi klęskę, jeśli chodzi o cele strategiczne i moralne

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz