Dowódca Tornado: bez tortur życie nie byłoby życiem [+VIDEO]

Ukraiński portal Podrobnosti opublikował fragmenty nagrań rozmów członków specjalnego batalionu MSW Ukrainy „Tornado”, w tym jego dowódcy, Rusłana Oniszczenko. Ukazują one oddział jako zbieraninę sadystów i psychopatów.

„Bez tortur życie nie byłoby życiem. Nic tak nie podnosi samopoczucia jak to, kiedy masz w rękach życie innego człowieka”– mówi w nagraniu zastępca dowódcy „Tornado” o pseudonimie „Mudżahed”.Rusłan „Freeman” Oniszczenko, dowódca oddziału , opowiadał o samych torturach, prowadzonych przez jednego z żołnierzy: „Wszedł do nich i zanim pierwszy raz uderzył ich paralizatorem elektrycznym, sam siebie uderzył dwa razy w szyję. ‘A teraz, ścierwa, podzielę się z wami moimi doznaniami’ ”.

Jak twierdzi dowódca batalionu, Rusłan Oniszczenko: „Nasza filozofia jest taka: jeśli jesteś gotów umrzeć, to masz prawo zabijać. Jeśli jesteś gotów cierpieć tortury – masz prawo torturować. To jest sprawiedliwe. Jeśli jesteś tylko odbytem, to wąchaj tylko odbyt. A każdy, kto wali w nos, powinien być gotowy przyjąć cios. Jeśli tego nie potrafisz, nie umiesz sam połykać swojej krwawej śliny – to nie bij. A ci, którzy potrafią znosić ból, mają też prawo torturować”.

Zastępca „Freemana” mówi: „Mamy przecież piwnicę, przyjeżdżajcie do mojej piwnicy”. „Mudżahed” dodaje: „To bardziej przypomina studio filmowe”. „Luc Besson mógłby się tu uczyć”– komentuje „Freeman”. „Przy współpracy z ‘Tornado Pictures’ kręcimy tu bardzo dobry film”– twierdzi „Mudżadeh”.

Prokuratura jest w posiadaniu nagrań wideo, na których członkowie batalionu „Tornado” znęcają się na więzionymi cywilami. Jak twierdzi jeden z członków oddziału, porywano głównie osoby nietrzeźwe i bezdomne, które zmuszano do pracy. „Torturowano głównie zwykłych, spokojnych ludzi. Bili ich pałkami, jednego mężczyznę zgwałcili, a Mudżahed filmował to na wideo”– powiedział żołnierz. Dodał, że zastępca dowódcy to „nawiedzony islamista, bardzo okrutny”, prawdopodobnie pochodzący z Białorusi. Członkowie jego oddziału kradli również samochody, które następnie sprzedawano bądź przyczepiono do nich tablice rejestracyjne ukraińskiego MSW. Dowódca oddziału popierał cały proceder. Członkowie Tornado mieli również stały dostęp do narkotyków i alkoholu.

Portal Podrobnosti twierdzi, że zweryfikował tożsamość żołnierzy, którzy przekazali nagrania i twierdzi, że rzeczywiście to członkowie Tornado.

Podrobnosti.ua / youtube.com / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan :

  Biorąc pod uwagę wypowiedzi takich polityków jak Kowal, można nawet zaryzykować stwierdzenie: w tej piwniczce walczono z „ruską swołoczą” o bezpieczeństwo Polski. Jeśli banderowska piwniczka upadnie, to będziemy mieć ruskie tanki nad Bugiem. O! Słowo honoru banderowskiego pachołka ze stajni G.Sorosa.

 2. wepwawet :

  Biorąc pod uwagę to, że ludobójcy i zwyrodnialcy są oficjalnymi bohaterami Ukraińców, takie doniesienia wcale mnie nie dziwią. Ludzie ci dążyli bowiem tylko do osiągnięcia ideału ukraińskiego heroja – bojca upa, który to wykazywał się pomysłowością w eksterminacji podczas ludobójstwa Wołyńsko-Małopolskiego. :]

 3. sylwia :

  To jest właśnie psychologiczna atmosfera w sotni UPA, ukształcona przez krwiożerczy antypolski szowinizm ukraiński. To są prawdziwi banderowcy. Rozwój wypadków na Ukrainie i zdrada szerząca się wśród polskich polityków wskazują na zbliżanie się krwawej rozprawy między nami a Ukraińcami. Być może na polskiej ziemi będziemy musieli rozprawić się z Ukraińcami – banderowskimi oprawcami i zboczeńcami takimi jak Rusłan Oniszczenko. Teraz wcielony demon komendant ‘Tornado’, Oniszczenko jest byłym komendantem bat. ‘Szachtiorsk’, wsławionym przestępstwami wojennymi, torturami, grabieżami i gwałtami. Pierwszy film pochodzi z archiwum hakerskiej grupy ’Kiberberkut’, jest ohydny i jest nie do oglądania przez osoby wrażliwe i małoletnie. Drugi film jest zatytułowany ‘Wściekłe Psy’ jest demaskatorskim dokumentem historycnym o ukraińskim barbarzyństwie i zbrodniach popełnionych przez Ukraińców na ludności Donbasu.

  https://www.youtube.com/watch?v=C4kgXwamkfA

  http://www.youtube.com/watch?v=hy3dqSQNnYs