Dowódca Tornado: bez tortur życie nie byłoby życiem [+VIDEO]

Ukraiński portal Podrobnosti opublikował fragmenty nagrań rozmów członków specjalnego batalionu MSW Ukrainy „Tornado”, w tym jego dowódcy, Rusłana Oniszczenko. Ukazują one oddział jako zbieraninę sadystów i psychopatów.

„Bez tortur życie nie byłoby życiem. Nic tak nie podnosi samopoczucia jak to, kiedy masz w rękach życie innego człowieka”– mówi w nagraniu zastępca dowódcy „Tornado” o pseudonimie „Mudżahed”.

Rusłan „Freeman” Oniszczenko, dowódca oddziału , opowiadał o samych torturach, prowadzonych przez jednego z żołnierzy: „Wszedł do nich i zanim pierwszy raz uderzył ich paralizatorem elektrycznym, sam siebie uderzył dwa razy w szyję. ‘A teraz, ścierwa, podzielę się z wami moimi doznaniami’ ”.

Jak twierdzi dowódca batalionu, Rusłan Oniszczenko: „Nasza filozofia jest taka: jeśli jesteś gotów umrzeć, to masz prawo zabijać. Jeśli jesteś gotów cierpieć tortury – masz prawo torturować. To jest sprawiedliwe. Jeśli jesteś tylko odbytem, to wąchaj tylko odbyt. A każdy, kto wali w nos, powinien być gotowy przyjąć cios. Jeśli tego nie potrafisz, nie umiesz sam połykać swojej krwawej śliny – to nie bij. A ci, którzy potrafią znosić ból, mają też prawo torturować”.

Zastępca „Freemana” mówi: „Mamy przecież piwnicę, przyjeżdżajcie do mojej piwnicy”. „Mudżahed” dodaje: „To bardziej przypomina studio filmowe”. „Luc Besson mógłby się tu uczyć”– komentuje „Freeman”. „Przy współpracy z ‘Tornado Pictures’ kręcimy tu bardzo dobry film”– twierdzi „Mudżadeh”.

Prokuratura jest w posiadaniu nagrań wideo, na których członkowie batalionu „Tornado” znęcają się na więzionymi cywilami. Jak twierdzi jeden z członków oddziału, porywano głównie osoby nietrzeźwe i bezdomne, które zmuszano do pracy. „Torturowano głównie zwykłych, spokojnych ludzi. Bili ich pałkami, jednego mężczyznę zgwałcili, a Mudżahed filmował to na wideo”– powiedział żołnierz. Dodał, że zastępca dowódcy to „nawiedzony islamista, bardzo okrutny”, prawdopodobnie pochodzący z Białorusi. Członkowie jego oddziału kradli również samochody, które następnie sprzedawano bądź przyczepiono do nich tablice rejestracyjne ukraińskiego MSW. Dowódca oddziału popierał cały proceder. Członkowie Tornado mieli również stały dostęp do narkotyków i alkoholu.

Portal Podrobnosti twierdzi, że zweryfikował tożsamość żołnierzy, którzy przekazali nagrania i twierdzi, że rzeczywiście to członkowie Tornado.

Podrobnosti.ua / youtube.com / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zan
  zan :

  Biorąc pod uwagę wypowiedzi takich polityków jak Kowal, można nawet zaryzykować stwierdzenie: w tej piwniczce walczono z “ruską swołoczą” o bezpieczeństwo Polski. Jeśli banderowska piwniczka upadnie, to będziemy mieć ruskie tanki nad Bugiem. O! Słowo honoru banderowskiego pachołka ze stajni G.Sorosa.

 2. ka9q
  ka9q :

  Biorąc pod uwagę zachowanie niektórych ,,separatystów” i fakty że amnestionowani więźniowie z Rosji też walczą tam to taka postawa nie dziwi. Choć nie jest to ludzka postawa. Jak widać patologiczna norma wojny.

 3. wepwawet
  wepwawet :

  Biorąc pod uwagę to, że ludobójcy i zwyrodnialcy są oficjalnymi bohaterami Ukraińców, takie doniesienia wcale mnie nie dziwią. Ludzie ci dążyli bowiem tylko do osiągnięcia ideału ukraińskiego heroja – bojca upa, który to wykazywał się pomysłowością w eksterminacji podczas ludobójstwa Wołyńsko-Małopolskiego. :]

 4. sylwia
  sylwia :

  To jest właśnie psychologiczna atmosfera w sotni UPA, ukształcona przez krwiożerczy antypolski szowinizm ukraiński. To są prawdziwi banderowcy. Rozwój wypadków na Ukrainie i zdrada szerząca się wśród polskich polityków wskazują na zbliżanie się krwawej rozprawy między nami a Ukraińcami. Być może na polskiej ziemi będziemy musieli rozprawić się z Ukraińcami – banderowskimi oprawcami i zboczeńcami takimi jak Rusłan Oniszczenko. Teraz wcielony demon komendant ‘Tornado’, Oniszczenko jest byłym komendantem bat. ‘Szachtiorsk’, wsławionym przestępstwami wojennymi, torturami, grabieżami i gwałtami. Pierwszy film pochodzi z archiwum hakerskiej grupy ’Kiberberkut’, jest ohydny i jest nie do oglądania przez osoby wrażliwe i małoletnie. Drugi film jest zatytułowany ‘Wściekłe Psy’ jest demaskatorskim dokumentem historycnym o ukraińskim barbarzyństwie i zbrodniach popełnionych przez Ukraińców na ludności Donbasu.

  https://www.youtube.com/watch?v=C4kgXwamkfA

  http://www.youtube.com/watch?v=hy3dqSQNnYs