Według generała Curtisa Scaparrottiego Rosjanie mogą dostarczać zaopatrzenie dla islamistów w Afganistanie.

Scaparrotti na przesłuchaniu przed Komisją ds. Sił Zbrojnych Senatu USA stwierdził: Widziałem wpływy Rosji w ostatnim czasie, zwiększone wpływy w kwestii powiązań, być może nawet dostaw dla talibów.Amerykański generał nie podał jedak żadnych szczegółów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Talibowie vs ISIS

Rosja od dawana krytykuje działania USA w afgańskim konflikcie, jednak zaprzeczają jakoby miała dostarczać pomoc talibskim bojownikom. Zaznaczali, że kontakty z nimi są ograniczone i miały na celu skłonienie talibów do udziału w rozmowach pokojowych z rządem w Kabulu.

Według oceny Stanów Zjednoczonych afgańskie siły rządowe utrzymują kontrolę nad mniej niż 60 proc. terytorium Afganistanu. Reszta terenu pozostaje pod kontrolą talibów lub trwają tam walki z ich udziałem.

kresy. pl / forsal.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Amerykanie to talibom oprócz uzbrojenia to nawet Rambo wysłali więc o co temu dowódcy od NATO chodzi? Rosja i Putin to chyba nawet mu się po nocach w snach śni. A kto stworzył talibów, kto wspierał i tym stworzył ISIS? gdyby nie Hamas to i Libia by całą była w rękach ISIS. Palanty wojskowe takie niczym nasz psychol Antoś i jego rusofobia.

  2. jazmig
    jazmig :

    Amerykanie kupują postsowiecką broń na Ukrainie i dawnych demoludach, a następnie dostarczają ją do syryjskich terrorystów. Oni z kolei dzielą się nią z innymi terrorystami, w tym z talibami, oczywiście za pieniądze. Również jemeńscy Husyci korzystają z tych dostaw do walki z wojskami saudyjskimi.