W sobotę w miejscowości Zduny doszło do dachowania pojazdu. Okazało się, że kierujący Ukrainiec miał prawie 2 promile alkoholu, a jego kompan – ponad 2 promile.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, w miejscowości Zduny, około godziny 19:00. Do wypadku zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

“Po dotarciu zastępów straży pożarnej Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, samochód osobowy znajduje się w rowie. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które przed przybyciem jednostek straży pożarnej samodzielnie opuściły pojazd” – przekazał st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, cytowany przez portal Krotoszyn Nasze Miasto.

Na miejscu pojawiła się także policja. Okazało się, że kierujący miał 1,97 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast pasażer – 2,21 promila.

Przeczytaj: Kolejny pijany Ukrainiec doprowadził do śmiertelnego wypadku

“W rozmowie z osobami ustalono, że właścicielem samochodu i kierującym był nietrzeźwy 35-letni mężczyzna narodowości ukraińskiej (0,942 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Wraz z nim poruszał się nietrzeźwy 34-letni mężczyzna narodowości ukraińskiej (1,053 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu)” – podał asp. sztab. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Jak dodał, “osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie”.

Zobacz także: RMF: zarzut poczwórnego zabójstwa dla Ukraińca. Makabryczne odkrycie w warszawskiej kamienicy

krotoszyn.naszemiasto.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply