Czterech uzbrojonych terrorystów próbowało zająć cerkiew w Groznym i wziąć zakładników. W wyniku operacji służb bezpieczeństwa, wszyscy zostali zlikwidowani. Jeden policjant zginął, a jedna osoba jest ranna.

Jak poinformowała rosyjska agencja Tass, w sobotę czterech uzbrojonych terrorystów próbowało zająć cerkiew św. Michała Archanioła w Groznym i wziąć wiernych jako zakładników. Według czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa, wszyscy zostali „zlikwidowani”:

– Czterech bojowników dostało się do cerkwi św. Michała Archanioła, ich celem było schwytanie wiernych – powiedział Kadyrow. – W rezultacie przeprowadzonej operacji specjalnej, wszyscy czterej bojownicy zostali zlikwidowani.

Według świadków, strzelano z pistoletów i karabinów.

Czeczeński przywódca powiedział też, że udał się na miejsce natychmiast, gdy tylko dowiedział się o zdarzeniu. Tam, jak twierdzi, bezpośrednio kontrolował przebieg operacji czeczeńskich służb. Według niego, sama akcja zajęła kilka minut. Agencja Tass podała, że w trakcie operacji od ran zginął jeden policjant, a jedna osoba spośród wiernych została poważnie ranna i przebywa w szpitalu na oddziale intensywnej terapii.

Przeczytaj: Czeczenia: atak dżihadystów na bazę Rosyjskiej Gwardii Narodowej

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kadyrow powiedział, że podjęto środki celem zidentyfikowania zabitych terrorystów. Zaznaczył ,że istnieje „informacja operacyjna”, według której „bojownicy otrzymali rozkaz z jednego z krajów zachodnich”.

Eparchia Machaczkalska, do której należy cerkiew w Groznym podała, że żaden z duchownych nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Poinformowano, że w dniu ataku w świątyni przebywało około 70-80 wiernych.

Zobacz: Czeczenia: egzekucja parlamentarzysty na drodze [+VIDEO / 18+]

Cerkiew św. Michała Archanioła, zbudowana w końcu XIX wieku, jest jedyną prawosławną świątynią w stolicy Czeczenii, Groznym. Jest też popularną atrakcją turystyczną. W jej pobliżu znajdują się sklepy i kawiarnie.

Przeczytaj także: Uchodźca z Czeczenii zatrzymany przez ABW był najemnikiem ISIS

Tass / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz