Może grozić upadkiem porozumienia „imigranckiego” między Unią a Turcją

Turcja oczekuje, że w zamian za współpracę z Unią ws. syryjskich imigrantów wznowione będą rokowania o przyjęcie tego kraju do Wspólnoty. Do tej pory negocjacje te blokuje od 2009 roku Cypr, króry domaga się uznania rządu Greków cypryjskich oraz zezwolenia na wpływanie statków z cypryską banderą do tureckich portów.

Prezydent Cypru Nicos Anastasiades zapowiedział, że nie cofnie weta pod żadnym, nawet najsilniejszym naciskiem, gdyż inaczej „nie miałbym po co wracać do domu”.

kesy.pl / polskaniepodlegla.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz