Czołowi politycy amerykańskiej Partii Demokratycznej we wpisach dotyczących wielkanocnych zamachów na kościoły na Sri Lance konsekwentnie unikają określenia „chrześcijanie”, które zastąpili nowym. Zwrócił na to uwagę Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski, podróżnik, pisarz i publicysta, zwrócił uwagę na to, w jaki sposób część amerykańskich polityków i aktywistów lewicowo-liberalnych wypowiada się nt. tragicznych i krwawych wielkanocnych zamachów na kościoły na Sri Lance. Zamiast słowa „chrześcijanie”, zaczęli stosować neologizm „Czciciele Wielkanocy” (ang. Easter worshippers).

„Lewactwo w USA wymyśliło nowe określenie na Chrześcijan – Czciciele Wielkanocy” – napisał na Twitterze Cejrowski. „Nie czcimy Wielkanocy, tylko Chrystusa! Podobnie jak Żydzi nie są czcicielami namiotów, gdy obchodzą Święto Namiotów”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pisarz zamieścił też screeny twittów z wyrazami współczucia, jakie zamieścili m.in. były prezydent USA i Demokrata Barack Obama, kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta Hillary Clinton, a także inni znani politycy tej partii: gubernator Kolorado Jared Polis, kongresman Greg Stanton czy były członek rządu Obamy Julian Castro, zamierzający ubiegać się o prezydenturę. Żaden z nich nie użył słowa „chrześcijanie”, wszyscy konsekwentnie pisali „Czciciele Wielkanocy”.

„Słowo chrześcijanie zawiera imię Chrystusa, podobnie Christmas (BOŻE Narodzenie). Oni się umawiają – tydzień temu jeszcze nie istniało określenie Czciciele Wielkanocy” – komentował Cejrowski.

Później zamieścił jeszcze dla porównania wpisy Obamy i Hillary Clinton po zamachach na muzułmanów w Nowej Zelandii, w których słowo „muzułmanie” oboje stosowali oraz te zamieszczone po atakach na Sri Lance, z „Easter worshippers”.

Według ostatnich informacji, w zamachach na kościoły Sri Lance, do których doszło w Wielkanoc, zginęło 359 osób. Poza chrześcijańskimi świątyniami zaatakowano też hotele. Rannych zostało kilkaset osób.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Łącznie w Niedzielę Wielkanocną w stolicy państwa Kolombo oraz dwóch innych miastach doszło do ośmiu eksplozji. Trzy wybuchy, najprawdopodobniej spowodowane przez terrorystów-samobójców, mały miejsce w kościołach podczas mszy świętych – w kościele św. Antoniego w Kolombo, kościele św. Sebastiana w Migamuwie oraz w kościele w Madakalapuwie. Niemal równocześnie zaatakowano również trzy luksusowe hotele w Kolombo zabijając w nich głównie cudzoziemców. Do dwóch kolejnych eksplozji doszło podczas akcji policji przeciw domniemanym sprawcom. Według eKAI, katolicy stanowią około sześciu procent ludności Sri Lanki liczącej około 20 milionów mieszkańców.

Łącznie w związku z zamachami zatrzymano już 58 osób. Odpowiedzialność za ataki wzięło na siebie tzw. państwo islamskie.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz