„CBŚP rozbiło grupę, która na wprowadzeniu do obrotu ok. 3 mln papierosów pochodzących z przemytu mogła zarobić blisko 1,5 mln zł. Zatrzymano 12 osób, w tym lidera grupy, który następnie został tymczasowo aresztowany, a także przejęto nielegalne papierosy i amfetaminę. Na działalności grupy Skarb Państwa mógł stracić 3,5 mln zł. W akcji wziął udział małopolski KAS, a śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Włocławku” – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało we wtorek o rozbiciu grupy przestępczej, która na wprowadzeniu do obrotu ok. 3 mln papierosów pochodzących z przemytu mogła zarobić blisko 1,5 mln zł. Zatrzymanych zostało 12 osób. Lider grupy został tymczasowo aresztowany. Nielegalne papierosy i amfetamina zostały przejęte. Z powodu działalności grupy Skarb Państwa stracić mógł 3,5 mln złotych. W akcji brała udział także Krajowa Administracja Skarbowa. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytamy, że policjanci Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Włocławku prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o wprowadzanie do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych pochodzących z przemytu oraz nielegalnych fabryk.

Ustalenia śledczych wskazują, że grupa działała od 2018 roku i pozyskiwała wyroby tytoniowe zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. Przemycony towar był sprzedawany poprzez portale internetowe. Następnie trafiał na rynek.

„W ostatnim czasie policjanci  CBŚP przeprowadzili akcję we współpracy z małopolskim Urzędem Celno-Skarbowym w Krakowie, na terenie dziewięciu województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. Funkcjonariusze zatrzymali 12 osób w wieku od 30 do 60 lat, a także przeszukali 19 obiektów zabezpieczając przy tym nielegalne papierosy, amfetaminę, sprzęt elektroniczny i dokumentację. Według śledczych jednym z zatrzymanych może być lider grupy, który jest podejrzany o zorganizowanie przestępczej działalności, natomiast pozostałe osoby zajmowały się dostawą lub sprzedażą nielegalnego towaru” – czytamy w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: CBŚP zlikwidowało nielegalną drukarnię, w której podrabiano dokumenty

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że grupa mogła wprowadzić na rynek ok. 3 mln nielegalnych papierosów. Wszystko wskazuje na to, że członkowie grupy na tej działalności mogli zarobić około 1,5 mln zł. Skarb Państwa mógł stracić ok. 3,5 mln zł. Do sprawy zabezpieczone zostało mienie w postaci samochodów wartych łącznie ok. 400 tys. zł.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kierowania tą grupą. Ponadto podejrzanemu o kierowanie grupą przedstawiono również zarzuty prania pieniędzy, posiadania narkotyków, a także popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

cbsp.policja.pl / twitter.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz