Dany dowódca batalionu „Ajdar” jest dziś deputowanym Rady Najwyższej, dlatego aby postawić do przed sądem Prokuratura Generalna wystąpiła 14 maja o uchylenie jego immunitetu.

Malnyczuk oskarżony jest o to, że wykorzystywał swoich bojwników do działań jawnie bandyckich. Dziś zebrała się zebrała się parlamentarna komisja do spraw regulaminowych i organizacyjnych. Według komunikatu wiceprzewodniczącego komisji Pawła Pinzenika, postanowiła ona przekazać wniosek Prokuratury do przewdoniczącego Rady Najwyższej Wołodymyra Grojsmana, choć jednocześnie jej członkowie krytykowali materiał dowodowy zgromadzony przez nią jako „niedostateczny”. Teraz o losie wniosku zadecyduje Grojsman.

Melnyczuk i szereg innych członków batalionu „Ajdar” oskarżonych jest o zorganizowanie zbrojnej bandy, która zamiast walką z separatystami, zajmowała się napadami na ukraińskie przedsiębiorstwa w celu wymuszania haraczu lub zagarniania innych dóbr materialnych. Swoją bandycką działalność członkowie „Ajdaru” mieli prowadzić od maja do września zeszłego roku. W październiku Melnyczuk został wybrany do Rady Najwyższej z ramienia Partii Radykalnej Ołeha Liaszki. Obecnie jest członkiem frakcji parlamentarnej „Wolia Naroda”.

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz