Były doradca Komorowskiego o incydencie na Bałtyku: rosyjski samolot powinien zostać ostrzelany

Prof. Roman Kuźniar, były doradca prezydenta Komorowskiego skomentował ostatnie incydenty z udziałem rosyjskich samolotów wojskowych oraz jednostek morskich i powietrznych USA. „Amerykanie powinni zrobić to, co zrobili Turcy. I bardzo słusznie, bo Turcy nie mają kompleksów.”

Niedawno rosyjskie samoloty Su-24 ponad 20 razy przeleciały w bezpośredniej bliskości amerykańskiego niszczyciela USS Donald Cook, który brał udział w ćwiczeniach na Bałtyku. Później samolot RC-135 został przechwycony przez myśliwiec Su-27.

„Rosyjski samolot powinien zostać ostrzelany. Nie zestrzelony, ale ostrzelany. Szkoda, że Amerykanie tego nie zrobili. John Kerry powinien następnego dnia powiedzieć, że następnym razem to zrobią. Obietnica zestrzelenia dobrze by podziałała na Rosjan”– mówił w Radiu Zet były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, prof. Roman Kuźniar.

Jego zdaniem, zachowanie rosyjskiego lotnictwa było „próbą przepłoszenia intruza„, ponieważ okręt USA znajdował się stosunkowo blisko Kaliningradu. „To jest rosyjskie Norfolk na Bałtyku”– stwierdził Kuźniar. „Amerykanie powinni zrobić to, co zrobili Turcy. I bardzo słusznie, bo Turcy nie mają kompleksów”– dodał.

Radio Zet / Onet.pl / Kresy.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. fearco
  fearco :

  Podsumowując, pan profesor jest zwolennikiem agresji NATO na Rosję. Ciekaw jestem jakie przesłanki skłoniły pana profesora do uznania takiego posunięcia za słuszne. Jakie, zdaniem pana profesora, korzyści osiągnie Polska w związku z napaścią NATO na FR w rejonie bezpośrednio sąsiadującym z naszym krajem?

   • zan
    zan :

    Ten profesorek w roku 2007 snuł wizje wojny Pakistanu z Europą, potem każdego z każdym, a następnie zwycięstwa „Ameryki jako lidera cywilizowanego świata”. To był niesamowity wręcz bełkot. On gada jak ostatni kretyn, a przynajmniej za kretynów ma widownię. Z pewnością tu chodzi o wykazanie się słusznością poglądów. Polski generał nie musi znać się na logistyce, na taktyce, na lotnictwie ani na broni. Nie musi znać sinusów i cosinusów, ani Wojen Punickich. On ma mieć tylko słuszne poglądy. Rosną zastępy słusznych kretynów.

  • fiesta
   fiesta :

   fearco….. R.K. jest raczej nerwusem, ktory moglby ewentualnie doprowadzic do konfliktu zbrojnego, gdyby byl na miejscu kapitana okretu amerykanskiego.
   Z kolei kapitan okretu zachowal wiecej rozwagi niz polityk i dlatego nalezy wysylac na wojne politykow w pierwszej kolejnosci, poniewaz wlasnymi dupami grzeja krzesla, nie znaja realiow zyciowych i za przeproszeniem p*erdola glupoty.
   Zalozmy, ze R.K. zestrzelilby samolot, a ruski w odwecie zatopiliby okret z cala zaloga…. i co dalej ?
   Po prostu jedni sledza drugich i trwa zabawa. Poza tym SU24 nie byly uzbrojone i z poczatku lecialy tuz nad powierzchnia wody, ponizej zasiegu radarow.

  • zan
   zan :

   Ja myślę, że po prostu ruski okręt ze strategicznymi pociskami samosterujacymi powinien wpłynąć do zatoki Meksykańskiej (mniej niż 100km od brzegu), a rozpaczliwe znaki Amerykanów by zawrócił na pełne morze potraktować salwą z działek. Nazwałbym to doktryną „tępego kutasa” – na część pewnego nadwiślańskiego stratega.

 2. antyzyd
  antyzyd :

  Turcja co roku narusza setki razy przestrzeń powietrzną Grecji,Cypru,Syrii i innych państw regionu.
  Turecki reżim psa erdogana zastrzelił rosyjski samolot nie dlatego,że ten w niewielkim stopniu naruszył ich przestrzeń powietrzną tylko dlatego,że Rosja wzięła się za bombardowanie islamistów których pies erdogan wspiera w Syrii.

 3. zefir
  zefir :

  Zapytuję wielkiego znawcę,nawet pseudoprofesora judaizmu:jakie to prawo międzynarodowe zabrania przelatywania samolotom nad okrętami na wodach międzynarodowych?Odpowiadam z wyprzedzeniem: żadne prawo międzynarodowe tego nie zabrania.Wniosek:Kużmiar to debil,propagandowa menda,nastawiona na mieszanie Polakom we łbach,jak jego patron Szczynprezydent.