Steven Fulop, nazywany „żydowskim burmistrzem Jersey City”, ponownie zabrał głos ws. Pomnika Katyńskiego, który zamierza przenieść.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop ponownie zabrał głos w sprawie sporu dotyczącego słynnego Pomnika Katyńskiego. Ma on zostać przeniesiony w związku z planowaną przebudową placu, na którym stoi. Plany władz Jersey City wywołały protesty liczne organizacji w Polsce i za granicą, a także polskich polityków. Obawiają się, że po zakończeniu prac pomnik już na swoje miejsce nie wróci.

Pierwotnie informowano, że na czas prac pomnik miał trafić do magazynu, po czym wróci „na swoje miejsce”. Burmistrz Fulton sygnalizuje jednak, że rozumie to pojęcie inaczej.

– Żeby było jasne. 1) Pomnik zostaje na 100% PRZENIESIONY [podk. oryg. – red.] na miejsce, w którym miał się znaleźć zgodnie z uchwałą z 1986 roku – napisał na Twitterze „żydowski burmistrz Jersey City”, jak niegdyś określił go znany amerykański tygodnik dla Żydów „The Forward”. Według dziennikarza Mariusza Maxa Kolonko, prawdopodobnie chodzi o lokalizację przy ulicy Montgomery Street, przecinającej centrum Jersey City.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Fulop przyznał też, że chcieli się z nim skontaktować wysocy przedstawiciele polskiego rządu, ale on odmawia spotkań, odnosząc się do nowelizacji ustawy o IPN:

– Wysokie rangą osoby z polskiego rządu chciały się skontaktować – nie spotkam się z osobami, które próbują pisać na nowo historię o roli swojego kraju w Holokauście. Po trzecie, odpowiadam tylko przed Jersey City. Tyle.

Te słowa wywołały kolejną falę krytyki. Głos zabrał m.in. publicysta Rafał Ziemkiewicz, którego zdaniem Fulop, z pochodzenia Żyd, na swój sposób próbuje zemścić się na Polsce, która „zaprzecza” współudziałowi w Holokauście:

Wcześniej Fulop obraził marszałka Senatu Stanisława Karczeskiego, który krytycznie ocenił decyzję o przeniesieniu pomnika:

„Powiem tyle, ten facet to jakiś żart. Faktem jest, że taki znany antysemita, biały nacjonalista, do tego negujący Holocaust jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną rzeczą jest Senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć”.

Sam Karczewski powiedział, że słowa burmistrza Jersey City są obraźliwe nie tylko w stosunku do niego, ale i do Polski. Dodał, że czeka na przeprosiny i ma nadzieję, że one nastąpią. Marszałek senatu zapowiedział również podjęcie kroków prawnych przeciw burmistrzowi amerykańskiego miasta. W obronie marszałka wystąpiło m. in. Forum Żydów Polskich.

W czwartek Jimmy Davis, burmistrz sąsiadującego z Jersey City miasta Bayonne zaproponował, że jeśli Fulop nie chce u siebie Pomnika Katyńskiego, to on z przyjemnością przyjmie go u siebie.

– Jako burmistrz byłbym dumny mając go [pomnik] w jednym z wielu naszych cudownych parków, może w Rutkowski Park, który nosi nazwę na część jednej z najwybitniejszych polsko-amerykańskich przywódców Bayonne – oświadczył Davis.

W 2016 roku amerykańska gazeta dla społeczności żydowskiej „The Forward” promowała Fulopa na swoich stronach internetowych jako „żydowskiego burmistrza Jersey City”, który „znajduje silne poparcie wśród muzułmanów”. Jego rodzice przybyli do USA jako żydowscy imigranci z Rumunii.

twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. gotan
  gotan :

  Drodzy Rodacy…nie ma co sobie strzępić języka tylko dlatego,że żydowski szczyl pluje na naszą historię…Żydzi maja we krwi kłamstwo,szubrawstwo,szmalcownictwo (patrz judenraty w gettach i ich działania wobec braci w wierze),zdradę ect..ect…Nic tu nie da „gadanie dla gadania”…Zostawić TOTO z własnym smrodem …Obszczekiwanie NIC nie da !

 2. lp
  lp :

  @gotan Ja bym się zgodził z Kolegą gdyby rzecz nie była nagłaśniana przez media. To świadczy o tym, że akcja nie jest wybrykiem jakiegoś zakompleksionego Żyda lecz elementem większej operacji prowadzonej celowo i brutalnie. Dlatego Karczewski powinien wynająć porządnych prawników i skopać d() Fulopowi w sądzie oraz pozbawić gada dożywotnio prawa wjazdu do Polski (chociażby tylko pro forma). Pozostawienie „tego” bez odpowiedzi jest równoważne z nadstawianiem d() na kolejne kopniaki. Żydzi o byle pierdołę czynią wrzask na cały świat, więc należy im odpłacać pięknym za nadobne.

 3. jaro7
  jaro7 :

  Ten żydowski buc będzie usuwał polskie pomniki a polskojęzyczne buce w Polsce będa żydom budować pomniki i muzea.To samo będzie z ukrami,wkrótce te durnie będa legalizować banderowskie pomniki.A Karczewskiemu dobrze że się dostało to miłośnik banderolandu i hańba mu za to.