Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że słowa burmistrza Jersey City są obraźliwe nie tylko w stosunku do niego, ale i do Polski.

Burmistrz Jersey City Steven Fulop, odnosząc się do protestów m.in. marszałka Karczewskiego ws. zlikwidowania pomnika katyńskiego w mieście napisał na Twitterze: To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Wszystko, co mogę powiedzieć, to to, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć.

W sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Stadnickiej Woli (powiat konecki) marszałek Karczewski powiedział: To bardzo ostre i zupełnie nieprawdziwe zarzuty.

ZOBACZ TAKŻE: Burmistrz amerykańskiego miasta, który chce usunąć Pomnik Katyński, zwyzywał marszałka Karczewskiego

To co usłyszeliśmy, co przeczytaliśmy jest obraźliwe nie tylko w stosunku do mnie, ale również w stosunku do Polski. Jestem marszałkiem Senatu, więc pan burmistrz powinien ważyć słowa – powiedział polityk. Karczewski dodał, że czeka na przeprosiny. Mam nadzieję, że one nastąpią.

Marszałek senatu zapowiedział również podjęcie kroków prawnych przeciw burmistrzowi amerykańskiego miasta. Rozważanie takiej możliwości polityk sugerował wczoraj w rozmowie z TVP 1. Będę się konsultował z prawnikami, ale także z MSZ – powiedział Karczewski.

W obronie marszałka wystąpiło m. in. Forum Żydów Polskich.

Kresy.pl / polsatnews.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. bob
    bob :

    Miej jaja !! facet cie zwyzywał nazwał żartem a ty rozważasz konsultujesz ….podaj go do sądu zażądaj 1mln $ odszkodowania i siebie oczyścisz i dasz do myślenia innym pejsom że ta kampania obelg nie ma może sensu ..no ale do tego trzeba mieć mózg i jaja

  2. jwu
    jwu :

    Pamiętam jak jeszcze niedawno, pan marszałek uspokajał środowiska starszych braci,że nowelizacja do IPN nie będzie miała skutków prawnych.No i proszę stał się ofiara ataku.I jeszcze raz przyznam ,że mi osobiście ,nie jest wcale przykro z tego tytułu.