John Bolton, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, powiedział w wywiadzie dla telewizji Fox News, że wiele osób próbowało przekonać Trumpa o pozostaniu w porozumieniu nuklearnym z Iranem.

W rozmowie z dziennikarką Laurą Ingraham, Bolton powiedział, że Trump „wysłuchał wszystkich, którzy chcieli z nim rozmawiać, nawet przez weekend premier May z Wielkiej Brytanii, dał każdemu z nich szansę na naprawienie porozumienia, ale nawet nie zbliżyli się do tego”.Na pytanie Ingraham kiedy dokładnie Trump podjął decyzję o wycofaniu USA z JCPOA, Bolton odparł: „Tak naprawdę tuż przed swoim przemówieniem”. Te słowa sugerują, że Trump mógł mieć wątpliwości co do słuszności decyzji o zerwaniu porozumienia nuklearnego z Iranem. Trump argumentował w swoim przemówieniu, że porozumienie JCPOA pozwoliło Iranowi na zgromadzenie środków na „wspieranie terroryzmu” w regionie Bliskiego Wschodu. Według niego porozumienie było tak źle wynegocjowane, że nie gwarantowało, że Iran nie uzyska dostępu do broni atomowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei w środę dyrektor Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej napisał w oświadczeniu, że „Iran podlega najsolidniejszemu na świecie systemowi weryfikacji jądrowej w ramach JCPOA, co stanowi znaczący wzrost w zakresie weryfikacji. Na dzień dzisiejszy, MAEA może potwierdzić, że zobowiązania związane z energią jądrową są wdrażane przez Iran”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Beinart: Bolton i Netanjahu podważali sensowność inspekcji rozbrojeniowych w Iraku

Kresy.pl / Fox News

Bolton: Trump podjął decyzję o wycofaniu USA z JCPOA „tuż przed swoim przemówieniem”
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz