Katoliccy biskupi Ziemi Świętej pozwali do sądu ekstremistyczną żydowską organizację „Lehava” oraz jej przewodniczącego, rabina Bentzi Gopsteina. Chodzi o wzywanie do przemocy wobec chrześcijan. Przemawiając do młodzieży studiującej Talmud żydowski rabin apelował o palenie kościołów.

Jak donosi portal PCh24.pl, rabin Bentzi Gopstein podczas dyskusji panelowej zorganizowanej dla uczniów studiujących Talmud wzywał do podpalania kościołów chrześcijańskich. Jak napisali biskupi w swoim opublikowanym w piątek oświadczeniu, nad takim postępowaniem nie można przejść do porządku dziennego, jako, że stwarza ono rzeczywiste zagrożenie dla izraelskich chrześcijan i należącego do nich mienia. Biskupi wskazują, że katolicka wspólnota Ziemi Świętej boi się prześladowań i uważa, że jest w niebezpieczeństwie. Hierarchowie apelują do izraelskich władz prosząc, by zagwarantowały chrześcijanom oraz ich kościołom bezpieczeństwo.

Nazwa „Lehava” to skrót od hebrajskich słów programu organizacji: „Zapobiec asymilacji w Ziemi Świętej”. Grupa odwołuje się do spuścizny radykalnego syjonistycznego polityka Meira Kahanego, zamordowanego w 1990 roku w Nowym Jorku. Ugrupowanie „Kach” założone przez Kahanego zostało w 1988 roku zdelegalizowane przez władze Izraela jako rasistowskie i antydemokratyczne. Z kolei założona przezeń w USA „Jewish Defense League” została uznana w 2001 roku przez FBI za grupę terrorystyczną.

„Lehava” prowadzi kampanię między innymi przeciwko małżeństwom żydowskich kobiet z Arabami. W lipcu sąd w Jerozolimie skazał na karę pozbawienia wolności dwóch członków tej organizacji za podpalenie największej dwujęzycznej szkoły Izraela.

Podpalenia kościołów nie należą w Izraelu do rzadkości. Ostatnim tego typu wydarzeniem było podpalenie należącego do niemieckich benedyktynów kościoła położonego nad Jeziorem Tyberiadzkim. W związku z tą sprawą izraelska policja kilku podejrzanych o to przestępstwo żydowskich ekstremistów.

PCh24.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • zefir
   zefir :

   Przez rabina Friedmana przemawia cały żydo-mojżeszowy Talmud tj zbiornik wiedzy i nauki judaizmu na świecie.To ogrom pism dotyczących praw/tzw Miszna/,oraz tekstów stanowiących wyjaśnienia i komentarze do tych praw /tzw Gemora/.Wszelkie informacje dotyczące stosunku żydów do chrześcian rozrzucone są po różnych miejscach tj różnych częściach,traktatach i rozdziałach Talmudu.Stanowiły one tajemnice nielicznych żydoznawców Talmudu do czasuopublikowania ponad 100lat temu książki pt „Chrystianus in Talmude Judeorum” przez księdza,prof j hebrajskiego i mgr teologii w petersburskiej Cesarskiej Rzymsko-Katolickiej Duchownej Akademii Justyna Bonawenturę Pranajtis’a.Ujawnił on wiele ukrywanych dotąd sekretów pism Talmudu.Niesposób opisać tego rozległego materiału szczególowo.W skrócie i w uproszczeniu można wyodrębnić co Talmud mówi o chrześcijanach:są oni bałwochwalcami,najgorszym typem ludzi,dużo gorszym niż Turcy,to mordercy,cudzołożnicy,nieczyste zwierzęta,jak brud,nie zasługują na miano człowieka,to bestie w ludzkiej formie,zasługujące na miano zwierząt,to krowy,osły,świnie,psy,nawet gorsi od psów,rozmnarzają się jak zwierzęta,mają diaboliczne pochodzenie,ich dusze pochodzą od diabła w piekle,nawet ciało zmarłego chrześcijanina niczym nie różni się od ciała zwierzęcia.
   O chrześcijańskich obrzędach i wierze Talmud mówi,że: każda forma ich wiary jest bałwochwalcza,ich księża to kapłani Baala,ich świątynie to domy kłamstw i bałwochwalstwa,wszystko co zawierają jak kielichy,posągi i księgi są wytworzone w celu czczenia bożków,ich modlitwy prywatne i publiczne są grzeszne i obrażliwe dla Boga,a ich święta nazywane są dniami zła.Wg Talmudu chrześcijanie są żli.Podstawowym i największym przekonaniem żydów jest to,że chrześcijanie mogą skrzywdzić dzieci Izraela.Dlatego rządzący „Wybranego Narodu”zawsze instruowali ich,że chrześcijanie zawsze będą uciekać się do mordów i innych zbrodni kiedy nie mogą zrealizować swoich podłych celów.Dlatego żydowi nie wolno zatrudniać chrześcijanki jako pielęgniarki,czy nauczyciela jego dzieci,lekarza,fryzjera oraz akuszerki.Ponieważ nie zawsze i nie wszędzie jest możliwe dokonanie eksterminacji chrześcian,Talmud nakazuje atakowanie ich w sposób pośredni:przez krzywdzenie ich każdą możliwą metodą dla zmniejszenia ich siły,oraz dązenie do ostatecznego zniszczenia chrześcijan.Gdzie to tylko możliwe,żyd powinien zabijać chrześcian i robić to bez litości.
   To tylko nieliczne wybrane fragmenty antychrześcijańskiej judajskiej zmowy.Judajska ideologia osadzona na takich zbrodniczych tezach trwa tysiąclecia.Niekiedy dzisiaj można napotkać poglądy jakoby większośc wyznawców judaizmu podchodziła do stwierdzeń Talmudu jak do czystej teorii i przestarzałej tradycji.Ta judajska większość oburza się jednak na tych którzy zwracają jej uwagę na nietolerancję religijną,rasizm i szowinizm religijny ideologii Talmudu,posądzając ich bezzasadnie o antysemityzm.Dla zainteresowanych zalecam materiał żródłowy:
   https://piotrbein.wordpress.com/2012/07/30/talmud-zdemaskowany-tajne-rabiniczne-nauki-o-chrześcijanach/ oraz : http://www.bryk.pl/wypracowania/pozostale/religia/14468-obraz_chrześcijaństwa_wedlug_tekstów_talmudu.html