Władimir Putin uważa, że Rosja powinna wyciągnąć wnioski z przebiegu manewrów Zapad-2017.

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał do przeanalizowania braków ujawnionych podczas niedawnych manewrów Zapad-2017 a także do podniesienia zdolności gospodarki do szybkiego przestawienia się na produkcję wojenną. Słowa padły w środę na spotkaniu z urzędnikami ministerstwa obrony, producentów broni oraz władzami lokalnymi w Soczi. – podaje agencja TASS.

Ćwiczenia Zapad-2017 ujawniły pewne niedociągnięcia, trzeba je uważnie przestudiować i podjąć dodatkowe środki w celu zwiększenia gotowości mobilizacyjnej. – mówił Putin. Jak ujawnił rosyjski prezydent, w toku manewrów przećwiczono m.in. możliwość zabezpieczenia potrzeb wojska z lokalnych zasobów – na przykład poprzez przekazanie środków transportu i sprzętu a także zapewnienie obsługi technicznej. Putin wspomniał także o przeprowadzeniu kompleksowej oceny zaopatrzenia wojska w usługi transportowe i logistyczne, żywność i leki.

Prezydent Rosji wskazał także na konieczność przeanalizowania możliwości szybkiego dostosowania się przedsiębiorstw do produkcji wojennej.

Zaznaczę, że zdolność gospodarki do szybkiego zwiększenia wolumenu produkcji obronnej i usług w czasie wojny to jedno z najważniejszych warunków zabezpieczenia militarnego bezpieczeństwa państwa, do tego powinny być gotowe wszystkie strategiczne i po prostu większe przedsiębiorstwa niezależnie od form własności. – mówił Putin. Prezydent przypomniał, że podobne zalecenia sformułowano już w latach 2015-2016 i poprosił o przekazanie mu sprawozdania z wyników podjętych działań.

Przypomnijmy, że wspólne rosyjsko-białoruskie manewry Zapad-2017 odbyły się na Białorusi i w Rosji w dniach 14-20 września.

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    No cóż, nie ma się co dziwić; jak amerykański gad wchodzi z buciorami na upadlinę i za wszelką cenę chce wciągnąć Polskę w konflikt, to jakaś reakcja musi być. Co do Zapad-u, pamiętam, jak w propagandowym „Studio Polska” znana ukrofilka ogórek (ku uciesze łęskiego – zgrany duet) przytoczyła na samym wstępie słowa knura prosieńki, jakoby ruscy nie wycofali się z Białorusi i już-już rozpętają wojnę z Europą.
    Ale to chyba dopiero po mistrzostwach świata w piłce nożnej, czy kiedy, p. ogórek?