Około setki działaczy ruchu Génération Identitaire rozbiło obóz na granicznej przełęczy górskiej przez którą przenikają nielegalni imigranci.

Działacze Génération Identitaire pojawili się w sobotę na drodze w dolinie Vallée de la Clarée. Przez przełęcz na wysokości 1762 metrów prowadzi droga łącząca Włochy z Francją. Aktywiści przypominają, że to właśnie tą drogą wkracza do Francji wielu nielegalnych imigrantów z Afryki, którzy uprzednio przybili do wybrzeży Włoch. Działacze GI rozbili tam obóz i jak zapowiedzieli będą “kontrolować” sytuację.

Według portalu LaProvence trzon grupy aktywistów stanowili działacze z Francji ale dołączyli do nich antyimigracyjni działacze z Włoch, Węgier, Danii,  Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. “Piętnujemy brak odwagi władz” – tłumaczył cel akcji rzecznik identytarystów Romain Espino. Jak stwierdził – “gdybysmy mieli choć trochę woli moglibyśmy kontrolować imigrację”. Espino zapowiadał, że każdy nielegalny imigrant próbujący przekraczać granicę zostanie zawrócony przez działaczy z jego grupy. Mają oni tłumaczyć intruzom, że Francja “nie jest eldorado”.

Działacze GI rozbili namioty i rozpalili ognisko. Na górskim zboczu rozciągnęli siatkę mającą utrudnić nielegalnym imigrantom ominięcie ich blokady. Pojawił się na nim także znacznych rozmiarów baner z napisami: “Granica zamknięta”, “Nie zrobicie z Europy swojego domu”, “Wracaj do ojczyzny”. Działacze są ubrani  w jednolite kurtki z napisem “Bronić Europy”.

Czytaj także: Zamieszki afrykańskich imigrantów we Włoszech [+VIDEO]

laprovence.com/france24.com/twitter.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply