Portugalia walczy z największymi pożarami w ostatnich latach – oświadczyły tamtejsze władze.

Gwałtowne pożary lasów zabiły w Portugalii już 57 osób a dziesiątki zostało rannych – informują portugalskie władze. Żywioł wybuchł wczoraj po południu w rejonie miejscowości Pedrogao Grande, około 150 km na północny wschód od Lizbony.

Część ofiar spłonęła lub udusiła się w samochodach na drodze łączącej Figueiro dos Vinhos z Castanheira de Pera w dystrykcie Leiria, gdy błyskawicznie przenoszące się płomienie odcięły podróżującym drogę ucieczki.

Portugalskie władze już ogłosiły kataklizm „największym pożarem w ostatnich latach”. Podano, że liczba ofiar może być większa. Straż pożarna wciąż walczy z pożarem i próbuje dotrzeć do wsi odciętych przez żywioł. Do akcji skierowano prawie 2 tysiące strażaków.

Jeszcze w piątek portugalskie władze ogłosiły alert pożarowy z powodu wysokich temperatur, niskiej wilgotności i silnych wiatrów.

Portugalia otrzymała wsparcie z Francji i Hiszpanii w postaci samolotów do gaszenia pożarów. Wielka Brytania ostrzegła swoich obywateli przez wyjazdami do tego kraju.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

CZYTAJ TAKŻE:
Londyn: wielki pożar wieżowca [+VIDEO]
Londyn: niepokoje uliczne po tragicznym pożarze [+VIDEO]

Kresy.pl / CNN / TVP Info

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz