To już pewne. Igrzyska paraolimpijskie odbędą się w tym roku bez udziału sportowców z Rosji. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu w Lozannie podtrzymał decyzję Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, który wcześniej zdecydował o wykluczeniu Rosji z udziału w zawodach.

Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w dniach 7-18 września w Rio de Janeiro. W połowie sierpnia Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zdecydował o wykluczeniu z nich sportowców z Rosji z uwagi na ostatnie skandale dopingowe w reprezentacji olimpijskiej. Rosjanie odwołali się od tej decyzji jednak bezskutecznie. Trybunał Arbitrażowy podtrzymał decyzję IPC.

Na decyzję tę zareagował rosyjski MSZ

Chciałoby się spojrzeć w oczy tym, którzy podejmują podobne decyzje (i zapytać się) jak u nich wygląda sytuacją z ochroną praw inwalidów. Nie chcemy komentować sportowych perypetii ale z punktu widzenia praw człowieka taka decyzja wywołuje poważne pytania i dylematy wobec tych, którzy je podejmują– napisano w oświadczeniu MSZ.

Szef Białoruskiego Komitetu Paraolimpijskiego Oleg Szepel zapowiedział, że na ceremonii otwarcia białoruscy sportowcy będą nieść flagi białoruskie i rosyjskie.

Czytaj także:

Rosyjscy paraolimpijczycy wykluczeni z Igrzysk

Gazeta.ru/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. skiepek
  skiepek :

  Haniebna decyzja, ale to tylko potwierdza zupełną degenerację i upadek tzw zachodu(przynajmniej ich „elyt”.Nie wychodzą kolejne prowokacje to chociaż ulżą sobie na inwalidach.Generalnie to złote medale USA powinno sobie przyznawać bez tego medialnego cyrku ,a reszta sportowców niech walczy o pozostałe.Brawo za stanowisko Szefa Białoruskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 2. kbog
  kbog :

  Światowa Agencja Antydopingowa straciła wszystkie próbki amerykańskich sportowców z lat 1990 do 2016. Sprzątaczka „przypadkowo” zniszczyła próbki dopingowe sportowców USA za ostatnie 26 lat.
  To już paranoja, hegemon światowy robi co chce. Smutna perspektywa dla Polski przy obecnej polityce naszych ratlerków.