Reporterzy stacji BBC London odkryli w stolicy Wielkiej Brytanii tuzin ortodoksyjnych żydowskich szkół. Wzywa się do ich zamknięcia.

Według BBC, wspomniane nielegalne szkoły, określone przez nią jako „jesziwy”, są nie tylko niezarejestrowane. Nie są również w żaden sposób monitorowane ani nadzorowane. Zdaniem dziennikarzy, odbywają się tam wyłącznie zajęcia religijne, trwające nawet do 12 godzin dziennie. Dwaj byli uczniowie jeden z takich szkół powiedzieli, że nie odbywały się w niej nawet zajęcia z podstaw języka angielskiego lub matematyki. Jak informuje stacja, wzywa się władze do zamknięcia tych szkół.

bbc.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz