B. wicepremier Ukrainy: To był rok triumfu idei banderowskich

„Jeszcze rok temu nikt nawet nie mógł sobie wyobrazić, że wkrótce i Prezydent, i przewodniczący Parlamentu, i Premier Ukrainy witać się będą banderowskim „Sława Ukrainie” – powiedział były wicepremier Ukrainy Ołeksander Sycz na obchodach rocznicy urodzin Stepana Bandery w jego rodzinnej wsi Uhrynów Stary.

Zdaniem byłego wicepremiera Ukrainy w rządzie Arsenija Jaceniuka oraz wiceprzewodniczącego partii „Swoboda” Ołeksandra Sycza, jesteśmy dziś świadkami zwycięstwa idei banderowskich.

Obecnie to powitanie [„Sława Ukrainie”] opanowało całą Ukrainę. Bo każdy, kto tak mówi, wie, jaką bohaterską sławę ono niesie i jaką sławę my tworzymy. To zwycięstwo banderowskich zasad życia i banderowskiej prawdy!” – mówił Sycz.

Ze słowami przedmówcy zgodził się przewodniczący Iwanofrankowskiej Rady Obwodowej Wasyl Skrypnyczuk – „Stepan Bandera to ten duch, którym jesteśmy teraz naładowani, którym oddychają nasi patrioci i który jednoczy teraz całą Ukrainę. Idee Bandery to idee całego ukraińskiego narodu”.

Na wczorajsze obchody 106. rocznicy urodzin Bandery do jego rodzinnej miejscowości Uhrynowa Starego tradycyjnie zjechali się przedstawiciele lokalnych władz, politycy, duchowieństwo oraz działacze społeczni.

Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo na ludności polskiej, dokonywanego przez swoje zbrojne ramię – Ukraińską Powstańczą Armię, dowodzoną przez Romana Szuchewycza. W wyniku ich działalności ukraińscy nacjonaliści zamordowali od 100 do 150 tys. osób.

Svoboda.org.ua / Kresy.pl

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. kmicic
  kmicic :

  Banderowcy to największe KURWY. Krzyczą sława ukrainie a całość brzmi:
  Sława ukrainie, „Smert Lachom
  a tu inne ich “hasełka”:
  „Żydy, Lachy to twoi worohi, nyszcz ich”
  „Lachy za San” „Riazy Lachiw”
  „Ukraina bez Lacha”
  „Lachiw budut rizaty i wiszaty”
  „My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”
  „Dosyć już Lachy paśli się na ukraińskiej ziemi, wyrywajcie każdego Polaka z korzeniami”
  „Naj czort tu prijde, szczoby tylko ne proklati Lachy”

  DEKALOG banderowców:
  „Nie zawahasz się wykonać największej zbrodni, jeżeli tego wymagać będzie dobro sprawy”.
  „Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmować wrogów Twojej Nacji”.
  „Będziesz dążył do poszerzenia siły, chwały, bogactwa i przestrzeni Państwa Ukraińskiego, nawet drogą zniewolenia obcoplemieńców”.

  http://niepoprawni.pl/blog/2218/na-majdanie-dragije-braty-lachy-tolko-wyrezaty

 2. zefir
  zefir :

  Wazelina i były vicebander Sycz potwierdza,że majdaństwo to ukraiński syf i “zwycięstwo idei banderowskich”.Zachwyt tego przydupasa banderyzmu jest przeogromny,bo słowa “Sława Ukrainie” opanowały cała Ukrainę.Bo każdy kto tak mówi/nie dotyczy słuchających/wie jaką to sławę te słowa niosą.Kim z Korei Półn. jest zachwycony,zaś Słońce Karpat uśmiecha się w grobie z zachwytu.To przecież zwycięstwo banderowskich zasad życia/rzezi,gwałtów,bestialstwa,zlodziejstwa,itp/i bandersukinsynów prawdy o ludobójstwie cywilnych bezbronnych Polaków.Inny neobandzior Wasyl coś tam mamrocze o duchu Bandery którym jest naładowany i chce by tymi banderideami był naładowany cały naród ukraiński.To jakiś okultystyczny,czy narkomański seans duchów marzących o zwycięstwie nazizmu,hitleryzmu,banderyzmu i ich dominacji nad własnym i sąsiednimi narodami.

  • tutejszym
   tutejszym :

   Zawołanie “Sława ukrainie, hierojom sława” stało się synonimem banderyzmu na Ukrainie. Dla nas Polaków jest zawołaniem morderców naszych ojców, matek, naszych rodzin na Kresach. Sycz na pohybel, na śmietnik historii, i to im szybciej tym lepiej. Należy zdelegalizować organizacje i symbole pro upowskie, pro banderowskie. W ostateczności zdelegalizować nawet ZUWP jako organizację o charakterze anty polskim. Pieniądze jakie dostaje ta organizacja z budżetu RP powinny trafiać na konto Polonii Polskiej. Nie leży to w naszym interesie finansowanie potencjalnie anty polskiej działalności, niech im ten płaci w czyim interesie działa. My powinniśmy skrupulatnie rozliczać i monitorować działalność ZUWP. Czas nam się obudzić.

 3. amdg86
  amdg86 :

  Cały katolicki Naród Polski przed Najwyższym Majestatem oskarża was ”ukraińcy” o zdradę wobec Boga i Kościoła , za świadomą współpracę z wrogami Boga i Kościoła , za znieważenie Najświętszego Sakramentu, mordowanie katolików świeckich i duchownych, prześladowanie i niszczenie obrządku łacińskiego , używanie cerkwi unickiej dla dorażnych celów politycznych i szerzeniu nienawiści ku katolickiemu społeczeństwu polskiemu i obrządkowi łacińskiemu. Przed majestatem Rzeczypospolitej oskarżamy was ”ukraińcy” o zdradę stanu wobec Polski – za łączenie się i współdziałanie ze wszystkimi wrogami naszymi , dążącymi do zagłady i ruiny Państwa Polskiego – oraz za mordy , dokonywane na bezbronnej ludności polskiej na Wołyniu. Oskarżamy was ”ukraińcy” o zdradę wobec Słowiańszczyzny – za współpracę z Niemcami w rozbijaniu i niszczeniu wielkiej rodziny słowiańskiej przez jej odwiecznego wroga, jakimi były i są Niemcy. O zdradę wobec Europy łacińskiej – za utrzymywanie kontaktu i wysługiwanie się Rosji sowieckiej i hitlerowskim Niemcom, jako czynnikom dążącym stale do zakłócenia pokoju i ładu europejskiego.

 4. jaroslaus
  jaroslaus :

  “„Jeszcze rok temu nikt nawet nie mógł sobie wyobrazić, że wkrótce i Prezydent, i przewodniczący Parlamentu, i Premier Ukrainy witać się będą banderowskim „Sława Ukrainie”” – a biorąc pod uwagę fakt, że słowa te wypowiedziały parchy będące ich tzw. “prezydentem” i “premierem” można powiedzieć, że naprawdę ich neo-banderowska rzeczywistość stanęła na głowie.

 5. franciszekk
  franciszekk :

  Zapłacą po raz kolejny straszliwą cenę za skrajnie bandycki nazizm po kolejnym cynicznym wykorzystaniu i porzuceniu jak niepotrzebną do niczego już brudną, krwawą szmatę!
  Najpierw zostali wykorzystani do brudnej – krwawej roboty przez Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej a obecnie przez tzw. USA, które wykorzystuje wszystkie bandyckie organizacje (np. skrajnych islamistów) PO całym świecie! Przykładem są kraje Arabskie, bałkańskie (Albania), i dawno temu słynny Wietnam z który musieli opuścić!

 6. omatko
  omatko :

  Idea banderowska ? To idea państwa ? państwa ukraińskiego którego nie było , nie ma i nigdy nie będzie wy banderowskie kurwy ! Kogo wy Azjaci czcicie ? Z braku innych bohaterów w waszej podłej historii i dla zjednoczenia w walce o przetrwanie wybraliście kurwa Banderę jako duchowego przywódcę siczowego dżihadu !!!! Nóż się w kieszeni sam otwiera na taki widok. Ukraińcy to takie kurwy które w zależności od okoliczności zakładali różne mundury !!!! Do dziś na sztandarach różnych ochotniczych batalionów powiewają symbole SS i nic dziwnego że Putin was napierdala. Za takie wyznanie waszej wiary potępi was Polska , potępi was Europa. Dla fałszowania waszej podłej banderowskiej historii obsadzaliście uniwersytety wykładowcami o banderowskiej ideologii teraz uczycie w szkołach podstawowych tego samego czyli jak mordować siekierami i widłami po to aby oczyścić banderland z innych nacji. Jesteście skazani na porażkę gdyż takie coś jak wy nie ma prawa nazywać się narodem. Wy kurwy !

  • pogon
   pogon :

   Napiszę Ci tak. Nigdy nie byłem sympatykiem Legii, wręcz odwrotnie darzyłem Was raczej antypatią. Uwierz, że od „flagi Wilna i Lwowa” darzę Was wielkim szacunkiem. Jesteście OK. Pogoń Lwów. P.S. Z jakiego miasta jestem to byś się zdziwił 🙂

 7. ka9q
  ka9q :

  Przerażające, widzieć zbrodnie, do których doprowadziła ideologia Bandery i sławić go jako bohatera. To początek całkowitego upadku i tak na prawdę brak jakichkolwiek dobrych i głębokich ideałów i wzorców.