Azerbejdżan jest gotowy do normalizacji stosunków z Armenią

Azerbejdżan jest gotowy do normalizacji stosunków z Armenią w oparciu o ścisłe przestrzeganie prawa międzynarodowego – poinformowało azerbejdżańskie MSZ w poniedziałkowym oświadczeniu poświęconym Dniu Pamięci upamiętniającemu pierwszą rocznicę rozpoczęcia działań wojskowych w regionie Górnego Karabachu.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, Azerbejdżan jest gotowy do normalizacji stosunków z Armenią w oparciu o ścisłe przestrzeganie prawa międzynarodowego – poinformowało azerbejdżańskie MSZ w poniedziałkowym oświadczeniu poświęconym Dniu Pamięci upamiętniającemu pierwszą rocznicę rozpoczęcia działań wojskowych w regionie Górnego Karabachu.

„Azerbejdżan jest gotowy do normalizacji stosunków z Armenią w oparciu o ścisłe przestrzeganie prawa międzynarodowego dotyczącego suwerenności i integralności terytorialnej kraju oraz nienaruszalności granic międzynarodowych. Wzywamy Armenię do poszanowania tych podstawowych zasad i przestrzegania zobowiązań międzynarodowych w celu zapewnienia pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu w regionie” – czytamy w oświadczeniu.

Według dokumentu, rząd Azerbejdżanu „podejmuje działania mające na celu zapewnienie trwałego pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu w regionie na podstawie trójstronnego oświadczenia przyjętego 10 listopada 2020”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy wcześniej, w wywiadzie dla rosyjskich mediów prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiedział, że jego kraj będzie rozwijał współpracę wojskowo-techniczną z Rosją i złożył wnioski o zakup nowych rodzajów rosyjskiej broni. „Wykonujemy dobrą pracę z Rosją we wszystkich kierunkach, w tym współpracę wojskowo-techniczną. Oczywiście patrzymy na nowe produkty, a teraz grupy techniczne już badają nowe możliwości i złożyliśmy już kilka wniosków, a więc współpraca z Rosją w tej sferze będzie się dalej rozwijać” – powiedział przywódca Azerbejdżanu.

Prezydent Azerbejdżanu powiedział, że jest przekonany, że współpraca dwustronna „będzie się dalej rozwijać”.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz