W Wiedniu w sobotę odbył się protest przeciwko polityce kanclerza Alexandrowa Schallenberga wobec Rosji i wzrostowi cen. Część protestujących niosła rosyjskie flagi.

Tysiące Austriaków protestowało w sobotę w Wiedniu, wykrzykując hasła przeciwko UE, NATO i kanclerzowi Alexandrowi Schallenbergowi. Większość uczestników wydarzenia maszerowała pod flagami państwowymi, niewielka grupa osób niosła flagi Rosji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu w Pradze odbyła się wielka demonstracja pod hasłem „Republika Czeska przede wszystkim”. Około 70 tys. protestujących żądało dymisji rządu Petra Fiali, neutralności wobec wojny na Ukrainie, odejścia od polityki sankcji względem Rosji i dostaw taniego gazu.

Jak podaje agencja AP, w proteście uczestniczył szeroki przekrój społeczno-polityczny uczestników, „od skrajnej prawicy do skrajnej lewicy”, którzy protestowali „przeciwko prozachodniemu rządowi”. Wśród uczestników byli m.in. przedstawiciele antyimigracyjnej i sceptycznej względem UE partii Wolność i Demokracja Bezpośrednia, jak i komuniści.

Protestujący domagali się ustąpienia rządu premiera Petra Fiali. Krytykowali szereg elementów jego polityki, przede wszystkim poparcie dla polityki sankcji wymierzonych w Rosję, niezdolność do poradzenia sobie z inflacją i kryzysem energetycznym, szczególnie z szybko rosnącymi cenami energii, a także politykę klimatyczną i dążenie do tzw. neutralności klimatycznej. Niesiono też antyunijne i antynatowskie transparenty.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz