„Obecnie ukazuje się na nowy kierunek: można podpisać osobne porozumienie polityczne między Armenią i Unią Europejską, i nad tym właśnie pracujemy z naszymi europejskimi kolegami”

Informuje o tym RIA Nowosti powołując się na Radio „Azatutjun” (należące do Radia „Swoboda”), ktore cytuje ministra Armenii Tigrana Sarkisjana, który przebywa z wizytą w Brukseli.

Armeński Premier przybył do stolicy Belgii na kongres Europejskiej Partii Ludowej.

„Obecnie ukazuje się na nowy kierunek: można podpisać osobne porozumienie polityczne między Armenią i Unią Europejską, i nad tym właśnie pracujemy z naszymi europejskimi kolegami” – powiedział Sarkisjan.

Premier Armenii zwrócił uwagę, że nowe porozumienie uwzględnia osiągnięcia wypracowane w poprzednich umowach, i te programy i instytucje, które Armenia stworzyła w ramach wsparcia finansowego UE. „Na tej podstawie opracowano nową strategię, jak rozszerzyć i pogłębić nasze relacje z UE, i pod tym względem jest między nami pelne zrozumienie. – dodał Sarkisjan.

Planowano, że Erywań podpisze z UE umowę o stowarzyszeniu i strefie wolnego handlu w listopadzie 2013 na szczycie „Partnerstwa Wschodniego” w wilnie. Jednak we wrześniu Armenia ogłosiła zamiar wstąpienia do Unii Celnej i uczestnictwa w tworzeniu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Mapa drogowa” dla przystąpienia do EUG została podpisana 24 grudnia w Moskwie na spotkaniu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej.

Unian.net/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz