Prokuratura w Wałbrzychu tropi osoby, które miały stać za winnymi wywieszenia, w obecności rosyjskiego ambasadora, transparentu „Za Wilno, za Katyń, za Grodno, za Lwów zapłaci czerwona hołota”.

W związku z wywieszeniem transparentu zatrzymano i aresztowano trzech mężczyzn. Transparent został wywieszony w obecności ambasadora Rosji, Aleksandra Aleksiejewa. Jego wizyta była związana z otwarciem wałbrzyskiego cmentarza żołnierzy sowieckich.
Transparent mieli wywiesić kibice Górnika Wałbrzych. Co ciekawe, prokuratura nie umorzyła sprawy. Tropi natomiast, kto stał za mężczyznami, którzy wywiesili transparent. W poniedziałek Rafał Lewandowski, jeden z oskarżonych, został wezwany na przesłuchanie. Prokurator usiłował się dowiedzieć, czy ktoś przewiózł ich na wałbrzyski rynek samochodem i skąd wzięli transparent.
Osobom, które wywiesiły transparent postawiono zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i publicznego znieważania obywateli Federacji Rosyjskiej z uwagi na przynależność narodową.
PCh24.pl/KRESY.PL/Nasz Dziennik
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. wincentypol
    wincentypol :

    Osobom, które wywiesiły transparent postawiono zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i publicznego znieważania obywateli Federacji Rosyjskiej z uwagi na przynależność narodową.Idąc tokiem rozumowania prokuratora można powiedzieć że obywatela Federacji Rosyjskiej to czerwona hołota.A poważnie to za nasze pieniądze to Pan prokurator powinien wykazać się prawdziwymi wynikami pracy a nie działalnością polityczną .