Nowy ranking najcenniejszych marek świata wykazał znaczne zmiany w stosunku do roku poprzedniego. Apple nie jest już jego liderem, a w pierwsze dziesiątce znalazł się jeden chiński bank państwowy.

W rankingu najbardziej wartościowych marek świata pierwsze miejsce zajął Google. Według Brand Finance w ciągu roku zarejstrował 24-procentowy wzrost wartości marki, do 109,4 miliardów dolarów, co pozwoliło koncernowi z Mountain View wrócić na pozycję lidera rankingu po sześciu latach. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny lider Apple, którego marka dziś warta jest 107,4 mld dol., ponosząc w tym roku stratę o 27 proc. Na trzecim miejscu znalazł się światowy potentat w e-handlu Amazon, w ostatnich latach inwestujący także w Polsce. Odnotował wzrost wartości marki o 53 proc. 87 mld dolarów warta jest marka amerykańskiej kompanii telekomunikacyjnej AT&T, która odnotowala wzrost o 45 proc., głównie wskutek ekspansji w Ameryce Połduniowej.Na kolejnych miejscach znalazły się: Microsoft – 76,2 mld dol., Samsung – 66,2 mld. dol, Verizon – 65,8 mld. dol., Walmart 62,5 mld dol., Facebook – 61,9 mld dol., Industrial and Commercial Bank of China – 47,8 mld dol.

Czytaj także: Facebook i spodnie nie dla brytyjskich muzułmanek

money.pl/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz