Do zdarzenia w Zatoce Perskiej doszło we wtorek. Informację o ostrzelaniu irańskiej jednostki potwierdzili przedstawiciele Pentagonu.

Patrolowiec marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oddał ostrzegawczą salwę z karabinu maszynowego w kierunku irańskiego okrętu patrolowego, który podpłynął na odległość około 150 metrów od okrętu US Navy. Amerykańska marynarka wojenna wypuściła do nagranie z incydentu, do jakiego doszło w Zatoce Perskiej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według informacji podanych przez konserwatywną telewizję Fox News irański okręt miał zignorować wielokrotne próby połączenia radiowego z amerykańską jednostką USS Thunderbolt. Z kolei agencja Reutera dodaje, że irański okręt prawdopodobnie jest częścią Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, jednej z dwóch części irańskich sił zbrojnych. Telewizja Fox News wskazuje, że nie był to pierwszy tego typu incydent w Zatoce Perskiej. Poprzednio doszło do niego w styczniu 2017 r. Wtedy również oddano strzały ostrzegawcze w kierunku irańskiej jednostki.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Iranu: Sankcje USA łamią treść i ducha porozumienia nuklearnego

Reuters przypomina, że w zeszłym roku, jeszcze przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa nastąpiło poprawa w stosunkach Stanów Zjednoczonych z Iranem po tym, jak Waszyngton zdjął część sankcji nałożonych Teheranu w ramach porozumienia mającego doprowadzić do zawieszenia programu atomowego Iranu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Ostatnio jednak Stany Zjednoczone nałożyły nowe sankcje na kraj położony przy Zatoce Perskiej. Tłumaczone one były programem rozwoju rakiet balistycznych prowadzony przez Teheran. Waszyngton twierdził wtedy, że „atomowe porozumienie” nadal pozostaje w mocy. Prezydent Iranu ogłosił wtedy, że Stany Zjednoczone łamią treść i ducha tego porozumienia.

kresy.pl / wprost.pl / foxnews.com / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz