Senator republikanów John McCain wraz z dwoma senatorami Demokratów napisał list otwarty do premier Beaty Szydło, w którym wyrażają zatroskanie o stan demokracji w Polsce.

W swoim liście McCain oraz Dick Durbin i Ben Cardin piszą, że działania polskeigo rządu „zagrażają niezależności mediów i Trybunału Konstytucyjnego”. Amerykańscy politycy uznają się przy tym za przyjaciół Polski, którzy martwią się o „wizerunek Polski jako wzorca przemian demokratycznych”. Apelują do premier Szydło – „Wzywamy Pani rząd, żeby potwierdził wierność zasadom OBWE i UE, w tym zobowiązał się szanować demokrację, prawa człowieka i rządy prawa”.

McCain wielokrotnie wzywał władze USA do interwencji wojskowych przeciw państwom, które według niego nie odpowiadają standardom demokracji. „Wsławił się” także atakami na premiera Węgier Viktora Orbana, którego określił jako „faszystowskiego dyktatora”.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   fiesta :

   Senator partii demokratycznej (libertynskiej) i zyd J.McCain z USA probuje wywrzec nacisk na obecny rzad w Polsce, poniewaz trzyma strone polskojezycznych zydo-libertynow, jak: T.Lis, R.Petru, A.Michnik, D.Tusk etc , ktorzy sa zwolennikami UPA-iny oraz zaprowadzenia w Polsce MULTI-KULTI – to sa cele MIEDZYNARODOWEJ ZYDOMASONERII.
   Utworzenie KOD przez zydo-libertynow w Polsce mialo na celu wywolac rewolucje taka jak na Majdanie w 2014r i obalic obecny rzad PiS, ale Polacy nie dali sie sprowokowac.
   PiS to partia zydo-socjalistow w Polsce, ktora jest bardziej konserwatywna niz zydo-libertyni z PO, SLD i Nowoczesna, ale PiS rowniez realizuje interesy MIEDZYNARODOWEGO ZYDOSTWA i potwierdzil to zyd L.Kaczynski podczas pobytu w izraelskim knesecie w 2006 roku

   https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

   Oprocz tego zyd McCain bije na alarm, poniewaz w Europie wzrasta niechec do zydostwa (ZMIJOWEGO PLEMIENIA i DZIECI DIABLA).
   W tym celu przewodniczacy europejskiego kongresu zydow i kolega zydo-bolszewika W.Putina, Mosze Kantor (zydowski miliarder z Rosji, ten sam, ktory chcial wykupic Zaklady Azotowe w Polsce) odbyl spotkanie 20 stycznia 2016r na Kremlu z W.Putinem.
   W.Putin zaapelowal do zydow europejskich, zeby przyjezdzali do Rosji w obawie przed przesladowaniami w Europie.
   Nieco wczesniej, z inicjatywy zydo-bolszewika W.Putina, Duma (parlament Rosji) zatwierdzila prawo zakazujace komentowania rasistowskich nauk z Talmudu, czyli takich, jak: 1. GOJE TO ZWIERZETA. 2. ZYD MOZE OKRASC, OSZUKAC I ZABIC GOJA I NIE PONOSI KARY. 3. JEZUS CHRYSTUS JEST W PIEKLE I GOTUJE SIE W GORACYM EKSTREMENCIE. 4. ZYD NIE MUSI PLACIC GOJOWI ZA PRACE. 5. GDYBY GOJ UDERZYL ZYDA TO GOJ MUSI BYC ZABITY etc.

 1. Avatar
  costner :

  bardzo dobry komunikat; może kaczyński zacznie wreszcie więcej liczyć a mniej marzyć; usa to ma dobrą tylko literaturę sciene-fiction, a poza tym, to są kłamcy, vide sprawa broni masowej hussajna, z powodu której usmanie zniszczyli irak, rozpoczęli wędrówkę ludów i kto wie czym się to wszystko zakończy; za jakąkolwiek współpracę z usmanami powinni oni płacić ciężką kasę; za każdego chłopaka który ma zginąć mld$; niech ruszą swoimi kesrówkami; za tę wypowiedź, za kłamstwa w Iraku, nie powinni Polacy w ogóle popierać usmanów;

 2. Avatar
  agricola :

  Worek straszy Szydło.
  USrAńce nigdy nie czuli większej wdzięczności do nikogo za nic.
  Te trzy podskakujące łebki mają warkoczyki za uszami, to widać.
  Pozbądźcie się złudzeń, jak im się nie spodoba demokracja (oby ją szlak trafił!!!) w Polsce, bądźcie pewni USrAńcofile, że do polskich narodowców będą tak samo strzelać bez mrugnięcia okiem jak strzelali do Irakijczyków.
  Mają w tym celu specjalny odział „bandziorów” mówiących po Polsku i jako tako obeznanych z naszą kulturą na okoliczność przeprowadzenia jakiegoś „spontanicznego” zamachu stanu w Polsce. Na to chyba liczy ten spruty Sweterek zaczepiając i prowokując Kaczora i PiSiaków. Kaczor chyba to psim swendem wyczuwa, że pozwala temu zKODziałemu bydłu tak hasać po ulicach. Ja bym kazał, za jawną zdradę stanu, zająć się nimi „Silnorękiemu”. Potem by ich gdzieś zakopał w lesie.
  Groza w tym taka, że USrAńcy równie ochotnie wytłukli by obywateli Texasu czy Arizony. Na razie trochę się boją nowej wojny domowej, ale okazji pewnie wyczekują z utęsknieniem.
  Południowcy nie w ciemię bici i każdy tam ma w chałupie mały arsenał, nie było by tym razem ciotom z DC Washington tak łatwo poszło jak w czasie Wojny Secesyjnej.
  USA to nie jest monolit, są tam Stany tak samo okupowane jak Polska, co ciekawe przez tą samą mniejszość etniczną.
  Dość już robienia z Polski zdesperowanej „francy” dającej dupy na lewo i prawo, darmo i nie w swoim interesie.