Według ukraińskiego ambasadora w Polsce Andrija Deszczycy, dyplomaci pracują z Polakami w sprawie dostarczania broni na Ukrainę “gdyby nadszedł taki moment”, że sprawa stałaby się krytyczna.

Deszczyca powiedział agencji Ukrinform, że kwestia dostarczania przez Polskę tzw. broni śmiercionośnej na Ukrainę nie jest w tym momencie “krytyczna”, jednak ukraińścy dyplomaci i wojskowi pracują nad tym, by w razie potzreby podjąć “odpowiednią decyzję”.

“Ta sprawa była omawiana kilka razy i nadal pozostaje częścią agendy. Konsultacje pomiędzy Ukrainą a Polską prowadzone są zarówno na poziomie dyplomatycznym, jak i wojskowym, w ministerstwie obrony. Uważam, że powinniśmy być przygotowani na zapewnienie pomocy ze strony Polski także w formie broni śmiercionośnej. Jednak w tej chwili sprawa ta nie jest krytyczna. I dlatego nadal przygotowujemy grunt, by w razie gdyby taki moment nadszedł, mogła zostać podjęta decyzja”– powiedział Deszczyca.

Ukrinform.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
25 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • amstaf358
    amstaf358 :

    Rosjanie palą ciała swoich żołnierzy – dowód swojego zaangażowania wojennego na Ukrainie
    Rosja jest tak zdeterminowana, aby ukryć swoje militarne zaangażowanie na Ukrainie, że w rejon Donbasu ściągnęła i używa mobilnych krematoriów. Palone są w nich zwłoki poległych rosyjskich żołnierzy – twierdzą amerykańscy kongresmeni. Powołują się nie tylko na informacje Kijowa, ale też ustalenia wywiadu USA.

    Ciężarówki z rosyjskimi żołnierzami. Generał Lencow ostrzelany pod Gorłówką
    „Rosja nie… czytaj dalej »
    USA i NATO od dawna są przekonane, że tysiące rosyjskich żołnierzy uczestniczą w spreparowanej przez Moskwę rebelii w Donbasie. Kolejne dowody cyklicznie przedstawiają władze w Kijowie – choćby ostatnio dwóch schwytanych żołnierzy specnazu GRU. Teraz jednak mocny sygnał w tej sprawie popłynął z samego Waszyngtonu.
    – Rosjanie próbują ukryć swe straty używając mobilnych krematoriów. Próbują ukryć swoje zaangażowanie nie tylko przed światem, ale też przed własnym narodem – mówi przewodniczący Komisji Służb Zbrojnych Izby Reprezentantów Mac Thornberry.

    • perun
     perun :

     Tą banderowsko-chazarską dzicz z Kijowa na usługach Waszyngtonu, terroryzującą ludność Donbasu, należałoby czym prędzej pogonić. Jeśli Putin dostarcza powstańcom broń po to, aby mogli obronić siebie i swoje rodziny przed ludobójczymi zapędami kijowskich bandziorów, to tylko spełnia dobry uczynek. Oczywiście nie wątpię, że w Donbasie walczy sporo Rosjan, ale sądzę, że są to raczej ochotnicy, których w Rosji na pewno nie brakuje. Natomiast te mobilne krematoria, to chyba jakiś jakneski wynalazek, wykorzystywany przez samych Ukraińców, aby ukryć swoje faktyczne straty. To tłumaczyłoby, dlaczego tak wiele ukraińskich matek i ojców nie może się doczekać na ciała swoich synów.

     • jajec
      jajec :

      To niech się przeprowadzą do Rosji jak im źle na Ukrainie. Ja się im dziwię, Rosja największe państwo pod względem terytorium a oni wolą wojnę niż przeprowadzić się te 100 km dalej. Bo tak naprawdę to jest ściema i pieprzenie o tych górnikach czy rolnikach walczących z armią Ukrainy. Tak pieprzycie te swoje farmazony, chyba sami nawet nie wierzycie w te swoje brednie. Jak mi by się nie podobało w Polsce to wsiadam w samolot i za godzinę jestem gdzieś indziej.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      Jajec: 30.05.2015 01:03 Jajec – twoja złodziejska nacja tylko za pomocą pocisków armatnich może zrozumieć, że kradzione nie tuczy. Dotyczy to tak samo naszych ziem wschodnich które razem z komunistami nam ukradliście jak i Noworosji. Dlatego to ty się przeprowadź, najlepiej 400 km w głąb Ukrainy, bo te 300 od zachodu to my wam odbierzemy.

   • zan
    zan :

    Proaemerykański rząd neobanderowców w Kijowie robi czystkę etniczną na ludności rosyjskojęzycznej Donbasu. Tutaj mamy pogrzeb dziecka zabitego przez Ukraińców. To jest fakt. Natomiast twoje pytanie to bełkot cwaniaczka od PR, który odwraca kota ogonem. Oczywiście krew na łapach mają ci którzy postawili na proamerykańską rewolucję neobanderowską w wieloetnicznej Ukrainie. Oraz oczywiscie ukraiński zapijaczony skurwiel, który odpala pocisk na obiekty cywilne.

    • zan
     zan :

     Ukraina odziedziczyła ok. 1/5 do 1/4 armii ZSRR. Na Ukrainie były wielkie zapasy sowieckiej amunicji. bełkot Wlkp przypomina mi propagandę z naszej TV. Funkcjonariusz propagandy mówi o zniszczeniach i tlumaczy, że to od Smieszcza albo Grada. Po czym zniża głos i dodaje: „te systemy są na wyposażeniu rosyjskiej armii”. Ani słowa o tym, że one są również na wyposażeniu armii ukraińskiej. No, gdzie! Nawet jak walą banderowcy krzycząc Sława Ukrianie, to winne są ofiary.

     • wlkp
      wlkp :

      podatny na manipulacje nie jestem – więc nie wypisuj takich pierdół – jak sympatyczny mieszkaniec rassiji „władziu” niejaki – pisze, że jak Polska dostarczy broń to będzie współwinna śmierci dzieci” – to do cholery – ten kto dostarczył obecną broń jest winny za to co się tam dzieje ? To sprawa jest prosta – broń jednej i drugiej stronie dostarczyło ZSRR i bezpośredni spadkobierca tego szatańskiego imperium – federacja rosyjska – tak ? Tak wygląda ta logika ??? To super – sprawa prosta i załatwiona – wszyscy winni są na Kremlu i w jego okolicach.

    • zan
     zan :

     Tematem mojego komentarza nie jest alternatywa wobec kogo ma być wasalni (to jest alternatywa antypolskiego cwela nawiasem mówiąc), ale stwierdzenie FAKTU. III RP pod amerykańskim panowaniem jest krajem bardzo agresywnym. Natomiast co do „wasalności” wobec USA, to jak na razie wszystkie znaki na ziemi i niebie pokazują, że to skończy się katastrofą: demograficzną, ekonomiczną, kulturową.

 1. zan
  zan :

  Oczywiście tekst Deszczycy to bełkot. Ponieważ 1) główny problem państwopodobnego tworu o nazwie U-kraina to bankructwo, korupcja i demoralizacja. 2) bardziej zaawansowana broń wymaga wielomiesięcznego szkolenia i nie może być dostarczona w trybie nagłym 3) Ukraina ma przemysł zbrojeniowy – jeśli „ukrainiec” żąda dostaw gotowej broni, a nie pomocy przy taniej krajowej produkcji, to zastanówmy się jaki on poziom reprezentuje. Podpowiadam. Deszyca to żulik, który pod rosyjską ambasadą wykrzykwał, że Puin jest kutasem („chujło”). Poważnie. Alkoholowe żuliki neobanderowskie robiące laskę USA zostają ambasadorami w Polsce. Natowska dzicz.

 2. wladyslaw
  wladyslaw :

  Ukrainski dzennikarz Anatoli Szarij wykrywa kolejny „mit bohaterow Ukrainy”. Zwolniony ukrainski jenec Anatoli Swirid w wywiadze dla media opowiadal, ze pod czas przesluchan przez „separatystow” odpowiadal, jako bohater, ze walcze za integralnosc Ukrainy, za jej flage, za jej przyszly pokolienia. Powiedzial, ze widziel duzo rosyjskich zolnierzy wsrod „separatystow”. Oto video przesluchania A. Swirida. Mowie zupielnie inne rzeczy: ze wojna ta jest wojna domowa, ze wina jest za wladzami Ukrainy, ze to tragedia dla narodu ukrainskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=epcGY3h_ZNw

 3. perun
  perun :

  Polska została niestety zredukowana na arenie międzynarodowej do roli amerykańskiego popychadła i zaplecza ekonomiczno-militarnego dla banderowców. W najbliższym czasie nic się nie zmieni, bo Duda i stojący za nim PiS pod względem służalczości w stosunku do swoich waszyngtońskich panów niczym się nie różni od Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej.